Розсада перцю потребує правильного догляду – лише за такої умови вдасться зібрати хороший здоровий врожай. Однак в процесі вирощування можуть виникнути різні проблеми, і якщо не вирішити їх вчасно, наслідки можуть бути для рослин катастрофічними. Раніше ми вже розповідали, чим підживити сіянці для росту, а цього разу поділимося, як боротися із кореневою гниллю – хворобою, яка часто уражає різні культури (найбільше страждають помідори, баклажани, перець, огірки та капуста).
Як розпізнати кореневу гниль?
Симптоми цього патогену наступні: листя жовтіє, починаючи з нижньої сторони, а потім засихає. На стеблі з’являються темні полоси, а іноді навіть тріщини, також починає темніти нижня частина стебла.
Читайте також: Навіть якщо на землі лежить сніг: що можна садити у березні у відкритий ґрунт.
При вирощуванні рослин у приміщенні з підвищеною вологістю, на них можуть з'явитися спори грибка – пухнасті білі або рожеві зовнішні оболонки.
Як позбутися кореневої гнилі: кілька корисних порад
- Поливати саджанці слід лише теплою водою (не нижче 20 градусів).
- Потурбуйтесь, аби рослинам було достатньо освітлення.
- Не перезволожуйте "грядку".
- Старайтесь вберегти сіянці від протягів. Оптимальна температура ґрунту - 20-25 градусів.
- Якщо помітили перші ознаки кореневої гнилі, саджанці варто обробити слабким розчином марганцівки. Можете скористатися наступним рецептом: 1 л молока (сироватки) на 10 л води, додаємо чайну ложку спиртового розчину йоду. Крім того, для помідорів цей розчин можна застосовувати протягом усього вегетаційного періоду.
- Не забувайте підсипати розсаду ґрунтом чи піском – це сприятиме утворенню додаткових коренів.
Ми розповідали про те, як поливати розсаду, щоб вона не витягувалася. Скористайтесь порадами досвідчених городників.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.