14 лютого в День святого Валентина прийнято освідчуватися у коханні, але не всі знають, чим це глибоке почуття відрізняється від закоханості. З таким нерозумінням можуть бути пов'язані особисті драми, розставання та розчарування у стосунках. Ось як психологи пояснюють різницю між двома цими станами.
Читайте також: Хто такий святий Валентин і що насправді відзначають у День закоханих: цікаві факти.
Дослідження 2020 року за участю молодих людей, які стверджують, що вони "закохані" або "кохають", описало різницю між закоханістю, емоційною прихильністю та любов'ю.
Закоханість - всепоглинаюче почуття, що швидко і інтенсивно розквітає на початку кохання. Воно може бути позитивним чи негативним і має такі особливості: занепокоєння, ейфорія, нервозність. Також закоханість, як правило, не триває довго: вона або розсіюється і зникає, або переростає у глибші почуття.
Емоційна прихильність – це позитивне, заспокійливе відчуття зв'язку, що розвивається поступово і має такі особливості: спокій, комфорт, щастя, безпека. Саме вона є необхідним компонентном для того, щоб закоханість переросла в кохання.
Читайте також: Чому розпадаються шлюби: експерти назвали найпоширеніші причини розлучень.
Кохання - це багатогранне поняття, що характеризується поєднанням закоханості та глибокої емоційної прихильності. Воно проявляється щастям у присутності коханої людини, прагненням до благополуччя партнера, усвідомленням того, як ваші слова та дії впливають на об'єкт кохання.
Любов може існувати у багатьох формах: сексуальній, платонічній, батьківській, у партнерстві і дружбі. Якщо говорити про романтичне кохання, то воно часто переростає у глибокі віддані стосунки, навіть якщо пристрасть згасає.
Не існує єдиного способу кохати, адже кожні стосунки унікальні, і кожна людина має свої власні потреби. Тим не менш видання про психологію verywellmind.com виділяє деякі речі, які проявляються у справжньому коханні і допомагають побудувати щасливі гармонійні стосунки:
- Будьте чесними та відкритими, а отже і вразливими.
- Будьте готові пробачати, а також вибачатися, якщо припустилися помилок.
- Дайте коханій людині зрозуміти, що ви дбаєте про неї. Слухайте, що вона говорить.
- Віддавайте пріоритет часу поряд із коханою людиною. Відповідайте взаємністю на люблячі жести та добрі справи.
- Визнавайте та підкреслюйте хороші якості коханої людини.
- Виявляйте прихильність та увагу.
Раніше опитування показало, представники яких професій найчастіше заводять службові романи.