RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Система беззаконня: вбивство Гандзюк загрожує колапсом влади в передвиборний період

Соломія Бобровська про смерть Катерини Гандзюк

Соломія Бобровська про смерть Катерини Гандзюк Фото: УНІАН

У неділю, 4 листопада, стало відомо про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк. У липні 2018 року її облили кислотою, у результаті чого тіло дівчини на 40% було покрито опіками. Вона до останнього боролася за життя, перенесла 11 складних операцій, але все-таки врятувати активістку не вдалося. За чотири місяці правоохоронні органи так і не змогли покарати винних і замовника нападу, але не втрачали нагоди попіаритися на цій справі. Тому зараз громадськість повинна взяти ситуацію у свої руки і не дати можливості політикам у черговий раз зам'яти жорстокий злочин. Інакше це призведе до іншої великої проблеми - самосуду, розповіла "Апострофу" активістка Соломія Бобровська.

Після смерті Катерини Гандзюк існує ймовірність розгортання кількох сценаріїв. Перший - це певне залякування частини громадського сектора, щоб ми погодилися зайняти спокійну позицію і трохи зменшили оберти. Другий сценарій - це навпаки активізація, мобілізація і розгортання повністю роботи протидії та пошуку того, хто ж все-таки замовив вбивство Катерини Гандзюк. Тому потрібна організованість, самооборона кожного з нас для того, щоб не допустити подібних трагічних випадків з колегами, друзями.

Кожен із нас - це мішень. Кожен активіст - це мішень. І ніхто не може себе убезпечити, коли йде в політику або в громадський активізм. Тому зараз громадськість повинна чітко продиктувати план дій для влади, наполягати на тому, що ми хочемо отримати: це тимчасову слідчу комісію, розслідування дій співробітників МВС Херсонської області, відставку чиновників. Тому що, на мій погляд, останні п'ять-шість нападів на активістів за останній рік, на жаль, чіткий показник непрофесіоналізму правоохоронців, як мінімум.

31 липня 2018 року на Катерину Гандзюк скоїли напад, обливши дівчину концентрованою сірчаною кислотою Фото: facebook.com/uakateryna
1 / 1
4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні, від опіків у неї постраждало понад 30% поверхні тіла Фото: УНИАН
1 / 1
До нападу активістка працювала у міській владі Херсону у якості виконуючої обов'язки керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради та була радником мера міста Володимира Миколаєнка Фото: blog.poltava.to
1 / 1
Катерина Гандзюк брала участь у Помаранчевій революції, Євромайдані в Херсоні, раніше працювала в громадських організаціях, а також Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців у Херсонській області Фото: UKRINFORM
1 / 1
На момент смерті відомій активістці було 33 роки Фото: УНИАН
1 / 1
Після смерті Гандзюк по містах України пройшли мітинги Фото: GettyImages
1 / 1
Після смерті Гандзюк по містах України пройшли мітинги Фото: GettyImages
1 / 1

Я розумію, що напади на активних громадян - це старі методи КДБ для того, щоб демотивувати суспільство. Але це сигнал для нас, що ми повинні сьогодні мобілізуватися і дати відсіч владі, донести, що така ситуація є неприпустимою.

Я стою на тому, що Катя не померла, її вбили. Убили кислотою, системою, байдужістю і відсутністю розслідування про те, хто ж все-таки її замовив. Але я слабо вірю в те, що винні будуть покарані.

Якщо суспільство побачить, що слідство не дає ніякого результату, тоді безкарність може породити ще більшу безкарність. Це, у свою чергу, може породити самосуд, який стане повним хаосом і колапсом влади в передвиборний період.

Тепер для громадськості справа честі - постійне нагадування всім інститутам влади про те, що ми чекаємо на результати розслідування й інформацію про всіх замовників. А не тільки піар політиків на вбивстві Гандзюк.

Читайте також: Замовники вбивства Гандзюк можуть уникнути покарання: адвокат озвучила важливий момент

Читайте також