RU  UA  EN

Вівторок, 15 квітня
  • НБУ:USD 40.65
  • НБУ:EUR 46.15
НБУ:USD  40.65
Суспільство

Новини

15 квітня

Всі новини

Старше за піраміди та Стоунхендж: японська Антлантида може переписати історію людства

Фото: з відкритих джерел

28-метрова "піраміда", занурена у воду біля узбережжя Японії, може перевернути всі уявлення про стародавні цивілізації. Йдеться про таємничий пам’ятник Йонагуні, який спантеличив вчених з моменту його відкриття в 1986 році.

Про це пише New York Post.

Це масивне кам’яне утворення з гострими східцями та гладкими терасами дуже нагадує залишки стародавнього храму, хоча йому понад 10 тисяч років. Ця шкала часу, в разі доведення її точності, датує таємничу споруду на тисячі років раніше, ніж єгипетські піраміди чи англійський Стоунхендж, і, можливо, зробить її найстарішою відомою спорудою, коли-небудь побудованою людьми.

Прихильники теорії кажуть, що формація Йонагуні, яку ще називають «Японською Атлантидою», може бути доказом забутої цивілізації, яка передувала підйому сільського господарства — концепція, яка, якщо вона буде правдою, перепише хронологію людських досягнень.

Але скептики в це не вірять. Піраміда Йонагуні викликала нові дебати, коли письменник Грем Хенкок і археолог Флінт Діббл посперечалися навколо цього місця в нещодавньому епізоді програми «Досвід Джо Рогана».

«Я бачив багато божевільних природних речей, але я не бачу тут нічого, що нагадувало б мені людську архітектуру», — сказав Діббл.

Генкок, який є відомим прихильником втрачених стародавніх цивілізацій, відкинув його слова і заявив, що пам'ятник має явні ознаки розумного задуму — виглядає як вирізьблені сходи, мегаліти, арки та навіть гравіювання на камені, схоже на обличчя.

«Якщо це дійсно було побудовано таємничою цивілізацією понад 10 тисяч років тому, це поставило б Йонагуні в ряд з Гебеклі-Тепе в Туреччині — однією з найдавніших відомих рукотворних споруд, датовану приблизно 9500 роком до нашої ери», — сказав він.

Японський геолог Масаакі Кімура також підтримав цю теорію, стверджуючи, що пам’ятник може бути частиною втраченого континенту, відомого як Лемурія.

Раніше він припустив, що ця формація була побудована 2000-3000 років тому, коли рівень моря був значно нижчим.

В той же час професор Бостонського університету Роберт Шох назвав дивні форми «базовою геологією та класичною стратиграфією пісковиків» у минулому інтерв’ю National Geographic.

«[Пісковик], як правило, ламається вздовж площин і дає вам ці дуже прямі краї, особливо в районі з великою кількістю розломів і тектонічної активності», — пояснив він.

Тож чим насправді є монумент Йонагуні — загубленим містом, поглиненим морем, чи просто дивним утворенням, ще належить з'ясувати майбутнім поколінням.

Нагадаємо, раніше в Ізраїлі розкопали піраміду, якій 2,2 тисячі років.