Головою британської зовнішньої розвідки вперше за 116-річну історію служби стане жінка. Блейз Метревелі замінить сера Річарда Мура цьогоріч трохи згодом.
Про це з посиланням на уряд пише BBC.
Блейз Метревелі вступила на службу в розвідку в 1999 році. Тоді вона була студенткою Кембриджу. До призначення вона очолювала відділ технологій та інновацій МІ6.
Зазначимо, що чинний голова МІ6 Річард Мур піде у відставку восени. Він був на посаді 5 років.
Нині Метревелі відповідає за технології та інновації в цій службі та сказала, що "пишається та вдячна" за те, що її попросили очолити.
Прем'єр-міністр сер Кір Стармер назвав це призначення "історичним" у той час, "коли робота наших розвідувальних служб ще ніколи не була такою важливою".
MI6 має завдання збирати розвідувальні дані за кордоном для покращення безпеки Великої Британії, а її основними цілями є зупинення тероризму, припинення діяльності ворожих держав та зміцнення кібербезпеки.
Його начальник, якого зазвичай називають "С", є єдиним публічно названим членом служби.
47-річна пані Метревелі наразі обіймає посаду генерального директора Q – керівника ключового відділу технологій та інновацій, метою якого є збереження в таємниці особистостей секретних агентів та розробка нових способів уникнення супротивників, таких як біометричне спостереження в Китаї.
"MI6 відіграє життєво важливу роль — разом з MI5 та Центром зв'язку уряду (GCHQ) — у забезпеченні безпеки британського народу та просуванні інтересів Великої Британії за кордоном. Я з нетерпінням чекаю продовження цієї роботи разом із хоробрими офіцерами та агентами MI6 та нашими численними міжнародними партнерами", — сказала Метревелі.
У грудні 2021 року, коли вона працювала в MI5 під псевдонімом "Директор К", пані Метревелі заявила, що загрози національній безпеці Великої Британії "дійсно різноманітні". І додала, що "діяльність російської держави, а не сама Росія, залишається загрозою", і що Китай "змінює світ, і це створює дивовижні можливості та загрози для Великої Британії".
До речі, полковник Британської армії Річард Кемп заявив, що Велика Британія має допомогти Україні розробити власний ядерний потенціал.