В Україні упродовж 2024 року створили 86 територій та об’єктів природно-заповідного фонду площею майже 5 тисяч гектарів. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
За словами Гринчук, внаслідок російської агресії у зону вторгнення потрапили близько 2 тисяч територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1,8 мільйона гектарів.
"Меотида, Джарилгацький, Приазовський, Олешківські піски, Великий Луг, Білобережжя Святослава, Нижньодніпровський…. Загалом 10 національних природних парків України, 8 заповідників та 2 біосферні заповідники окуповано. На території Дворічанського НПП два роки йдуть активні бойові дії. Гетьманський, Деснянсько-Старогутський, Кам’янська Січ та Святі Гори постійно потерпають від обстрілів, дронів та дій ДРГ. Лише підрив греблі Каховської ГЕС завдав природно-заповідному фонду збитків на суму близько ₴140 мільярдів", - зауважила Гринчук.
За її словами, на сьогодні сума збитків природно-заповідного фонду сягає понад ₴3 трильйони.
Гринчук наголосила, що попри воєнний час робота з розвитку мережі природно-заповідного фонду триває.
Вона поінформувала, що лише минулого року були створені 86 територій та об’єктів ПЗФ площею майже 5 тисяч гектарів, і підкреслила: "Наша мета - досягти європейського показника заповідності, який в середньому у країнах ЄС становить близько 26%. Тож є куди рухатися".
Раніше BILD повідомляла про те, що в Україні запаси зброї та ракет для західних систем вичерпаються до кінця літа.