Збитки довкіллю України внаслідок війни вже сягнули 108 млрд євро, відновлення є питанням не лише національної, а й континентальної безпеки.

Про це під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025 у Римі заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її словами, нині зафіксували понад 9 тис. кейсів руйнування довкілля внаслідок російської агресії.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Серед тих, які найбільше шокували світ, — підрив Каховської греблі, отруєння річки Сейм, влучання у НБК ЧАЕС. Майже 23% загальної території України все ще заміновано. Збитки гідротехнічній інфраструктурі оцінюються у мінімум 746 мільйонів доларів, а потреби на відновлення — у майже 11 мільярдів доларів. 10,6 трлн євро – збитки сфери надрокористування України. Близько 50% найважливіших, так званих критичних мінеральних ресурсів України, перебувають в окупованих РФ регіонах", — зауважила посадовиця.

Гринчук також розповіла, що вже розробили законопроєкт "Про зелене відновлення". Ініціатива передбачає впровадження "зеленої" таксономії та створення умов для залучення сталих інвестицій, зокрема через "зелені" облігації та фінансові інструменти.

Додамо, ЄС чекає від українських компаній нових звітів з екології та соціальної відповідальності.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА