Через санкції проти Росії, накладені Заходом в результаті російської агресії в Україні, доведеться все більше урізати фінансування, що виділяються на розвиток країни в різних сферах. Водночас коштів, накопичених у Фонді національного добробуту, РФ вистачить лише на два роки.
Про це розповів координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман у коментарі "Апострофу".
Читайте також: Не дивлячись на санкції: які у Росії можливості виробництва ракет
"В бюджеті Росії на наступний рік закладено ціну нафти на рівні 75 доларів, - говорить Олег Гетман. - Тому навіть при поточному ринковому рівні вона вже дуже багато втрачає. Вже цього року, коли обмеження ще не впроваджені, російський бюджет недоотримав 2,5 трильйона рублів (близько 41 мільярда доларів, - "Апостроф"), що примушує уряд урізати фінансування освіти, культури, дотації регіонам тощо. Наступного року ця цифра може вирости в рази", - пояснив він.
За словами Гетмана, найбільше постраждають і без того вразлива частина населення – пенсіонери. Наступного року тим російським пенсіонерами, які продовжують працювати, пенсія індексуватись не буде, а для непрацюючих – індексація становитиме лише 4,8%.
Також експерт зазначив, що комуналка в Росії піднялася двічі у 2022 році, що сумарно становить приблизно 15%.
Замість того, щоб вирішувати ці проблеми, російська влада лише посилює їх війною, що триває в Україні, і мобілізацією в країні. Через витрати на війну зросла проблема непомірного дефіциту бюджету. Планується, що його покриватимуть через накопичення, зроблені в більш сприятливі роки.
У свою чергу, керівник аналітичного напряму мережі "АНТС" Ілля Несходовський у коментарі сайту "Апостроф" наголосив, що заощаджень, накопичених у Фонді національного добробуту, куди довгий час росіяни спрямовували частину надприбутків від продажу енергоносіїв, вистачить їм не більше ніж на два роки.
Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Надія на іржаві танкери: що чекає на Росію після 5 грудня