RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

Всі новини

Будьте уважні: як українців дурять у супермаркетах

В супермаркетах діють одразу кілька схем, за допомогою яких обдурюють покупців.

"Апостроф" пояснює, які схеми використовують магазини та на що варто звернути увагу покупцю.

Читайте також: Яйця влітку будуть ще дешевшими: названо ціну

Як обдурюють у супермаркетах - популярні схеми

Неправильна вага. Прилади для зважування і на касах, і у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Експерти попереджають, що в такому випадку можуть використовувати спеціальні грузики, нитки, а в окремих випадках - просто непомітно підкладають предмети під час зважування.

Різні ціни. Магазин зобов'язаний продати товар за ціною, зазначеною на ціннику. Тому уважно перевіряйте вже на касі, чи за правильною ціною вам "пробили" товар.

"Хитра здача". Суму, меншу за 5 копійок, магазин може залишити собі, а більшу за 5 копійок – мають "пробачити" покупцю. Супермаркети можуть навмисно використовувати спеціальні ціни, аби усі округлення були не на користь покупця. За ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно маєте заплатити магазину 10 грн.

Небезпечні для здоров'я знижки. В Україні заборонено продавати продукти, термін придатності яких минув. Проте деякі магазини пропонують такий товар за зниженою ціною.

Брехливі знижки. Деякі супермаркети дурять українців на знижках. На стікерах вказують велику знижку, але насправді перед тим, як знизити ціну, ціна товара була істотно підвищена.

Зайва тара. Якщо ви купуєте щось на вагу, ви не повинні платити за тару.

Як обдурюють у супермаркетах - чи потрібно переплачувати за різні цінники

В супермаркетах часто вказують різну вартість товару на цінниках та в касових апаратах. Згідно чинного законодавства, покупець має право купити товар за нижчою ціною у випадки, якщо продавець вказав одразу два різні цінники (на касі та на прилавку).

Стаття 15 закону "Про захист прав споживачів" передбачає, що кожен українець має право одержати інформацію про товар, зокрема й про його ціну. У законі також зазначені вимоги до цінника:

  • потрібно вказувати вартість кожної одиниці товару;
  • ціна повинна включати всі податки та додаткові збори.

"На жаль, дуже часто трапляються ситуації, коли споживач бачить одну ціну на ціннику певного товару і, власне, розраховує сплатити саме таку ціну, проте під час розрахунку на касі виявляється, що ціна на обраний товар інший, як правило, більша", – зазначають Держспоживслужбі.

Якщо є неточності у цінниках - суперечка вирішується на користь покупця. Якщо ж вам відмовляються продати товар за ціною, яку ви побачили у ціннику, ви можете звернутися зі скаргою до Держспоживслужби з чеком та фотографіями цінника (ціна в чеку та цінника має бути різною).

Як обдурюють у супермаркетах - вимога заплатити за розбитий товар

Якщо ви випадково розбили товар - не поспішайте за нього платити, адже законодавство на стороні споживачів. Усі ризики випадкового знищення та випадкового псування майна лягають виключно на власників, а подібна норма прописана у ст. 323 Цивільного кодексу України.

Продавець зобов’язаний сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та формах її оплати, тому їм забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного асортименту.

"Якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то її потрібно спочатку довести у суді", – пояснюють експерти.

Без рішення суду представники супермаркету мають право лише зафіксувати факт ушкодження товару. Якщо в магазині на вас здійснюється тиск з вимогою придбати товар - викликайте поліцію.

Раніше ми розповідали, що як отримати сертифікати на безкоштовні продукти.

Вас може зацікавити:

Як визначити країну по штрих-коду на товарі і що означає решта цифр

Продукти подорожчають, але не всі: що буде з цінами в Україні

Ціна на овочі побила рекорд: коли чекати на падіння вартості