В Раду внесли законопроєкт, яким пропонується надати пільги на лікування українським військовим і на здобуття освіти їхніми дітьми. Однак глибший розгляд документу розчаровує – грошей на ці пільги держава банально не виділяє.
Про це йдеться в матеріалі Апострофа.
В разі ухвалення зазначеного законопроекту питання про пільги військовим не тільки не буде вирішено, воно створить проблеми для медичних клінік і закладів освіти, на яких держава хоче перекласти свої обов’язки щодо соціального захисту наших захисників.
Читайте також: 100 тисяч гривень за перебування у лікарні: які ще зміни готують для військових
Сам законопроект №9357 виписаний настільки погано, що його просто неможливо буде виконувати. Ба більше, грошей на його реалізацію немає і не планується, а приватні заклади можуть відмовитися виконувати популістське рішення і допомагати нашим захисникам.
"Ніяка приватна клініка чи школа не надаватиме послуг безкоштовно. Справа навіть не в тому, що в законопроекті не прописані якісь санкції. Ось читаємо уважно: "Безкоштовне зарахування дітей до приватних та корпоративних закладів". Так зарахування ж і так всюди безкоштовне, якщо ти успішно склав вступні тести. А про безкоштовне навчання в законопроекті нічого не сказано. Де написано "Безкоштовне отримання послуг з освіти?", - каже "Апострофу" економічний експерт Юрій Гаврилечко.
Що стосується надання медичних послуг військовим, в законопроекті зазначається: "порядок надання та види медичних послуг визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у галузі охорони здоров'я". Однак при цьому механізму, яким чином послуги і кошти за послугу будуть надходити її надавачу, не вказано.
"В міністерстві охорони здоров'я можуть такий порядок розробити, що ти цими послугами ніколи не зможеш скористатися. Ніде в законопроекті немає й слова про часові рамки для МОЗ і МОН, в які ті мають сформувати порядок та умови для надання послуг. А раз цього немає... то міністерства можуть такі документи робити вічність. А немає порядку, затвердженого міністерством - немає послуг. А школа чи клініка чесно відмовлятиме, пояснюючи: ми не можемо порушувати закон, ось розробить міністерство порядок - тоді ласкаво просимо, звертайтеся. А зараз - Ми нічого зробити не можемо, на жаль", - пояснює експерт.
На його переконання, це чистої води піар: він зазначив, що законопроект виписаний так, що ніхто жодних послуг не отримає.
"Або їх отримання буде настільки утруднене, що це рівнозначно їхній відсутності", - каже спеціаліст.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Піар на військових та їх дітях: які пільги задумали нардепи
- Вас також може зацікавити:
На пенсію – достроково: хто з чоловіків має право на пільги під час війни
Оформлення субсидії "за один клік": Кабмін затвердив спрощений механізм
Деяких пенсіонерів звільнили від сплати комуналки: хто потрапив до списків "пільговиків"