RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Робота кропітка, але перші кроки вже зроблено: як в Україні проводять конфіскацію активів росіян

У Європейському Союзі вирішили долю заморожених російських активів: створено рахунок, на який перераховуватимуться відсотки від оподаткування доходів росіян. Ці гроші підуть на відновлення України після війни.

Про те, як в Україні відбувається конфіскація активів росіян, в інтерв'ю "Апострофу" розповіла заступник міністра юстиції Ірина Мудра.

Вона зазначила, що такі конфіскації відбуваються на основі санкцій проти конкретних фізичних осіб, зокрема, які передбачають блокування їх часток у юридичних особах, які діють на території України.

Читайте також: Якщо Штати не дадуть гроші, у нас залишиться два варіанти - нардеп Юлія Клименко

Рішення про застосування санкцій ухвалює Рада національної безпеки та оборони, а вводить їх у дію президент. Далі Міністерство юстиції звертається до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з позовом щодо конфіскації активів підсанкціонованих осіб. А далі уже суд ухвалює рішення про конфіскацію майна.

"На сьогодні подано до суду 38 позовів, і по 32-м справах вже винесене рішення щодо конфіскації активів. У власність держави перейшли десятки компаній, сотні об’єктів нерухомості, тисячі одиниць рухомого майна. Також стягнуто готівкових коштів близько 130 мільйонів гривень", - заявила Мудра.

Зараз на розгляді перебуває справа російських олігархів Воєводіна, Гінера та Бабакова. Як зазначила заступник міністра, вони побічно здійснюють контроль над компанією VS Energy, яка контролює кілька обленерго, об'єктами готельного бізнесу, нерухомості, а також часток у багатьох компаніях.

На питання "Як вилучити частки підсанкційних осіб, не торкнувшись інтересів західних співвласників?", Мудра заявила, що закон не дає простої відповіді.

"Нам доводиться проводити величезну роботу для того, щоб підняти "корпоративну вуаль", розібратися, яка саме частка в певному об’єкті належить підсанкційним особам. Звертаємося по інформацію не лише до українських спецслужб, але й до наших зарубіжних партнерів по лінії міжнародної правової допомоги", – зазначила заступник міністра.

Для того щоб зібрати вичерпні докази того, що певна власність пов'язана саме з росіянами, потрібно багато часу та роботи.

"Дуже важливо дотримуватися верховенства права і забезпечувати захист прав непідсанкційних акціонерів. Бо кожен олігарх, у якого відібрали майно, має можливість звернутися в міжнародний суд, і нам доведеться відстоювати свою позицію там", - резюмувала Мудрая.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Російські активи - це соковитий плід, який низько висить - заступник міністра юстиції

  • Вас також може зацікавити:

Країна-союзник виділить Україні 122 млн євро: куди підуть гроші

Країна НАТО надаватиме 3000 боєприпасів Україні щомісяця

Трамп пообіцяв боротися "до останнього" проти угоди, з якою пов’язана військова допомога Україні