RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Налоги

Новини

21 листопада

Всі новини

Старт податкової амністії з 1 вересня: які штрафи загрожують за відмову

Верховна Рада схвалила законопроект про посилення відповідальності за неподання декларацій про доходи. Пересічних українців хочуть штрафувати на суму в 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-255 грн). Для дрібних бізнесменів ця сума може скласти 50-100 неоподатковуваних мінімумів (850-1700 грн).

Закон звільняє від адміністративної та кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків в разі легалізації активів. Однак за несплату податків загрожує штраф, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та конфіскація майна. При цьому максимальний штраф може досягати 425 000 гривен.

Якщо активи не буде "амністовано", поки діє знижена ставка збору, податківці можуть виявити їх і змусити оплатити повну ставку податку в 18%, плюс штрафи і пеня. Тож "податкова амністія" є досить прийнятним варіантом очищення своїх статків.

Також читайте матеріал "Апострофа": Вийти із тіні: чому нульове декларування в Україні не запрацює.

Щоб вдатися до "податкової амністії", потрібно:

  • проаналізувати активи на предмет порушень податкового та іншого законодавства, оцінити ризики, пов'язані з отриманням і володінням такими активами.
  • вибрати найбільш вигідну і зручну форму декларування, наприклад, декларування грошей на рахунку в іноземному банку або в українському, або може придбання ОВДП.

Раніше "Апостроф" розповідав, що для узаконення майна і активів, зароблених в "тіні", потрібно буде один раз подати декларацію з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022. Якщо є готівка, її потрібно покласти на рахунок в банку або ж купити облігації внутрішньої держпозики (цінні папери).