У мережі поширюють світлину XIX століття, на якій зображені старий вокзал і тоді ще повноводна річка Либідь.
Світлину опубліковано на сторінці "Корінного киянина".
Читайте також: У Києві була своя "Швейцарія": в мережі показали світлини трамвайної лінії початку ХХ-го століття
У давнину Либідь була повноводною річкою, що служила південним та південно-західним кордоном Києва. На річці розташовувалися численні загати і водилася риба.
На початку 20-го століття річка почала серйозно забруднюватися - в неї стали відводити зливові стоки з колекторів, також сюди стікало чимало каналізаційних стоків.
Виток річки розташований у районі сучасного бульвару В. Гавела (Івана Лепсе). Далі Либідь тече через район Караваєвих дач у напрямку залізничного вокзалу. Після цього Либідь протікає паралельно залізниці, неподалік палацу "Україна" та Володимирського ринку, через Деміївську (Московську) площу і, в результаті, впадає в Дніпро в районі станції метро "Видубичі".
На поверхні річку можна спостерігати в районі залізничної станції "Караваєві Дачі", найбільше – на відрізку від залізничного вокзалу до Деміївської (Московської) площі. Здебільшого річка тече в колекторах під землею, в неї впадає кілька інших маленьких приток.
За однією з легенд, річка Либідь утворилась від сліз сестри засновників Києва – Кия, Щека та Хорива – Либіді. Перекази говорять, що княжна була дуже вибагливою до наречених: висміювала залицяльників, які до неї сваталися, і відсилала їх назад. Згодом, коли ті перестали приходити до неї, засумувала. Невдовзі вона збудувала дім на горі і жила там на самоті, проливаючи сльози. Гору, де стояв її будинок, стали називати Дівич-горою, а річку, що утворилася з її сліз - Либіддю.
Раніше ми показували, як виглядала столиця на початку XIX століття.
Вас також може зацікавити:
Як виглядав Київ у 1920-30-ті роки: архівні фотографії
Були притулком ще в дохристиянські часи: як виглядають стародавні Китаївські печери у Києві
Як виглядав стадіон "Динамо" у Києві в 1930-1960 роках: історичні фото