На Лук'янівці у Києві знаходиться історична будівля, де деякий час проживали дві видатні постаті, як от секретар ЦК КПРС Микита Хрущов чи голова каральних органів в Україні, один із організаторів Голодомору Всеволод Балицький.
Старими фотографіями цього легендарного місця поділилися у групі "Спрага": у Києві цікаво" у соцмережі Facebook.
Читайте також: Київ на малюнках Тараса Шевченка: у мережі показали, як виглядала столиця на початку 19 століття. Фото
Історія будівлі почалася в 1889 році, коли аптекарський помічник Октавіан Бєльський купив ділянку в історичній місцевості Кмітів яру. 1893 року тут почалося будівництво першого будинку-садиби за проєктом архітектора Миколи Казанського.
Він побудував унікальний маєток у стилі неоренесансу. Фасад прикрашений гірляндами, стрічковим орнаментом, псевдоколонами, жіночими головами у круглих нішах та гіпсовими вставками.
Після цього Бєльський також купив сусідню ділянку землі та збудував ще одну будівлю. Тут розмістилися дві п'ятикімнатні квартири, які він здавав у найм. Після революції садиба стала надбанням держави та деякий час функціонувала як доступний для громадськості парк. На початку 1930-х будівлю обнесли високим парканом і вона стала урядовою резиденцією.
З 1934 року на території садиби жив нарком внутрішніх справ УРСР Всеволод Балицький, який керував перенесенням столиці радянської України до Києва, ухвалював рішення про масові репресії, Голодомор.
1943 року в Межигір'ї оселився Микита Хрущов, після від'їзду якого до Москви садиба залишалася резиденцією перших секретарів ЦК.
Нагадаємо, у мережі оприлюднили фото Залізної церкви на Галицькій площі, знищеної більшовиками у 1931 році минулого століття.
- Вас також може зацікавити:
Як виглядала Оболонська набережна у Києві 70 років тому: у мережі показали архівне фото
Як виглядав Поділ у 1900-х роках: у мережі показали унікальні архівні фото Києва
Як виглядав Київ у 1970-1980 роках: у мережі показали історичні фото