За результатами анонімного опитування у застосунку "Київ Цифровий", більшість киян вважає українську мову рідною. Йдеться про 86%. Водночас майже половина спілкується нею у повсякденному житті, а саме 44%.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає "Вечірній Київ".
Читайте також: В Україні в 2023 році не буде перепису населення: коли буде можливим
Скільки жителів столиці перейшли на українську мову
За даними опитування, яке проводили у січні 2023 року, 33% киян перейшли з російської на українську після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року.
Водночас 46% користувачів застосунку відповіли, що давно спілкуються державною, а 13% - розмовляють російською. Українську мову назвали рідною 86%.
Які заходи впроваджують у Києві для підтримки населення у переході на державну
Як заявила Старостенко, у квітні Київрада ухвалила Міську Концепцію ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя. У Києві створили більше ніж 50 тренінгів та мовних клубів в онлайн та офлайн форматах, аби підтримати жителів столиці у переході на українську мову.
Заступниця голови КМДА анонсувала, що до Дня української писемності та мови 27 жовтня проводитимуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Водночас у рамках Тижня української мови в усіх бібліотеках Києва проходитимуть турніри та вечори поезії, а в школах після завершення канікул відбудеться Тиждень рідної мови. На початку листопада у місті проведуть мовний фестиваль.
Раніше ми писали,як українською правильно називати предмети гардеробу.
- Вас може зацікавити:
"Варити" каву чи "заварювати": як сказати правильно, щоб не осоромитися
"Мати" і "матір" в українській мові: в чому різниця
Мешканці чи жителі: як правильно сказати українською і не наплутати