RU  UA

Субота, 26 квітня
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 46.80
НБУ:USD  41.30

Новини

25 квітня

Всі новини

"У Києві... бив по камері мого колеги": фотограф поскаржився на війну з поліцією

Фото: Facebook /Efrem Lukatsky

Український фотокореспондент Єфрем Лукацький розповів про негативну тенденцію з можливості висвітлення наслідків російської агресії. На заваді цьому дедалі частіше стають працівники поліції.

Про це він повідомив у соцмережі Facebook.

Лукацький зауважив, що черговим доказом цього стала нова атака на Київ, коли правоохоронці не давали журналістам потрапити на місце удару.

Так, за його словами, після обстрілу житлового будинку поліцейський бив по камері колеги та заважав виконувати свою журналістську роботу, не пропускаючи за стрічку.

"Здається, поліція почала війну проти журналістів. Вони ховають обстріли. Приховують руйнування. Не дають світові бачити", - повідомив він.

Фотокореспондент розповів, що коли працював у Газі, то все було навпаки: після авіаударів палестинці шукали пресу, а люди витягали поранених з-під завалів і несли їх до камер, щоб показати звірства світу.

Це працює і зараз - це особливо помітно з реакції світу. Зокрема, у 2022 році нині загиблий колишній міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зрозумів головне: без преси Україна програє, а Захід не буде знати про трагедію і допомоги не буде. Тоді світ побачив Бучу.

"Здається, ніби поліція працює проти правди. Їм подобається новий меседж, створений Кремлем: українські журналісти заробляють на крові. І замість допомагати - треба заважати. Російська пропаганда за це дуже вдячна. Якщо це не зміниться - ми залишимось одні. Світ відвернеться. А тоді поліція пересяде з нових західних пікапів на старі російські "буханки", - повідомив Лукацький.

Також наголосив, що журналіст із акредитацією Міністерства оборони часто має досвід поведінки в гарячих точках більший, ніж багато офіцерів. Журналіста з акредитацією треба сприймати як рятувальника та всіляко допомагати йому.

"А тим, хто відповідає за інформаційну політику країни, потрібно терміново змінювати наративи - і пишатися своїми журналістами. У цій війні загинув 91 журналіст. Майже стільки ж, скільки рятувальників. Але журналістів - у рази менше. Це штучний продукт", - додав фотограф.

Як повідомляв "Апостроф", за даними МВС, росіяни під час атаки на Київ обрали ціллю саме цивільну інфраструктуру густонаселеного району.