У мережі розповіли історію будинка Трубецьких у Києві, який збудували на стародавньому капищі.
Відповідний допис оприлюднили в тематичній Facebook-спільноті "Спрага".
Будинок Трубецьких на Володимирській вважають зразком житлової архітектури першої половини XIX століття. Двоповерхова будівля з дерев'яним мезоніном, яку лаконічно декорували в дусі класицизму. За словами експертів, будинок Трубецьких має виняткову археологічну цінність, а на цій локації неодноразово проводилися розкопки, під час яких виявляли безліч коштовностей, предметів побуту, древніх поховань.
Читайте також: Як виглядав Київ в 1918 році: фото з висоти пташиного польоту
У 70-х роках минулого століття археологи виявили тут залишки язичницького капища X ст. та фундамент великої кам'яної ротонди. Відкривачі припустили, що ротонда була збудована у другій половині XII ст. і використовувалася князями як зал для урочистих церемоній та прийомів.
Вісь будинку Трубецьких підкреслена ризалітом шириною в три вікна. На рівні другого поверху зробили балкон на металевих консолях, а під час декору фасадів застосували прийом контрастного поєднання гладеньких стін та дерев'яних деталей. Ба більше, усередині будівлі збереглися вишукані тонкі дерев'яні колонки.
У XIX столітті будинок належав Аненкову, посадовцю Климовичу, а згодом - княгині Єлизаветі Трубецькій, яка була представницею відомого княжого сімейства. Родина володіла домом і ділянкою, що примикало до нього, аж до революції. Реставрацію та обстеження будинку Трубецьких провели у 70-х роках минулого століття, а сьогодні в будівлі розміщено один із відділів Інституту археології НАН України.
Раніше ми розповідали, як понад 100 років тому в Києві будували Бесарабський ринок.
Вас може зацікавити:
Коли з’явилися перші автомобілі на вулицях Києва: в мережі згадали історичні фото
Життя як воно є: цікаві фото непарадного Києва в радянські часи