Активісти вимагають від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля передати будинок авіаконструктора Сікорського на баланс Києва. Про це вони оголосоли на акції "Врятуємо будинок Сікорського", яка пройшла у формі толоки – учасники відмили фарбу з фасаду та повиносили сміття із занедбаної будівлі.
Інформація про це була опублікована на Facebook депутатки Київської міськради Ольги Гвоздик.
"Нас було достатньо, і це не може не тішити, адже дуже важливо мати можливість відновити цю історичну будівлю. Втім реально ми зможемо її відновити та зберегти якщо Уряд врешті розгляне рішення по будинку Сікорського та передасть його на баланс міста Києва. На сьогодні це є критично важливим. А так-то, на своєму рівні ми провели толоку дуже плідно: відмивали фарбу з фасаду, повиносили сміття", - зазначили учасники акції "Врятуємо будинок Сікорського".
Активісти подякували всім, хто долучився до акції, — киянам, екскурсоводам, пам'яткоохоронцям, представникам ЗМІ.
"Плануємо й надалі підтримувати своїми силами будинок Сікорського. І звертаємося до Дениса Шмигаля щодо негайного розгляду питання про передачу будівлі на баланс громади міста Києва та ухвалення єдиного вірного рішення", - резюмували учасники акції.
Будинок на вулиці Ярославів Вал, 15-Б має статус історичної пам’ятки національного значення. Він належав родині Сікорських: видатний авіаконструктор Ігор Сікорський мешкав там протягом 1904–1912 років. Саме в цьому помешканні він розробив дві свої перші моделі гелікоптерів.
У 2000 році Міжнародний благодійний фонд "Музей повітроплавання та авіації імені Сікорського", який належав нардепу-регіоналу Нестору Шуфричу орендував садибу й зобов’язався відновити її. Проте за 15 років він не виконав жодних реставраційних робіт. Пізніше Міноборони повернуло собі садибу через суд та хотіло відновити пам’ятку, відкривши там музей авіації. Проте ці плани не були реалізовані. Раніше у будинку Сікорського сталося декілька пожеж, які значно пошкодили його технічний стан.
Мер Києва Віталій Кличко неодноразово звертався до уряду щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Він зазначав що в уряді знаходять бюрократичні перепони, щоб не відбулося передачі садиби у власність столиці, натомість садиба тим часом руйнується.