RU  UA  EN

Вівторок, 31 березня
  • НБУ:USD 27.45
  • НБУ:EUR 30.10
НБУ:USD  27.45
Політика

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

31 березня

30 березня

29 березня

27 березня

26 березня

Всі новини

Скандал з "легалізацією" бойовиків: у Зеленського дали пояснення з документом, підписаним у Мінську

Керівник Офісу Президента України (ОПУ) Андрій Єрмак, який потрапив в скандал через підписаний документ на переговорах в Мінську, стверджує, що українська влада не буде вести прямі переговори з бойовиками ОРДЛО.

Пояснення Андрія Єрмака, зроблене під час ефіру на телеканалі "Україна", опубліковано на офіційній сторінці ОПУ.

За його словами, мінські документи, які були підписані попереднім українським президентом Петром Порошенко, містять умову, що Україна повинна погодити ряд положень конституційної реформи, зокрема щодо децентралізації, і питання, що стосуються місцевих виборів, з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

"Протягом шести років єдиними представниками територій, які не є учасниками ТКГ, але присутні, були люди з так званих ЛНР і ДНР, з якими ми як влада говорити не збиралися і не збираємося", - заявив Андрій Єрмак.

Глава офісу Зеленського каже, що для того, щоб продовжити рухатися в Мінському процесі, але не вступати в прямі переговори з представниками так званих ЛНР і ДНР, розглядається можливість створення Консультативної ради. У неї будуть входити внутрішньо переміщені особи, щоб доносити свою позицію і в рамках Тристоронньої контактної групи, і в нормандської форматі. Планується, що це повинні бути виключно відомі та авторитетні на Донбасі люди з проукраїнською позицією.

Фотокопії скандального документа недавно були опубліковані в мережі. У його тексті вказані як учасники переговорів представники України і ОРДЛО.

Як повідомляв "Апостроф", в Києві в суботу, 14 березня учасники маршу добровольців прийшли під стіни ОПУ з вимогою притягнути до відповідальності главу Офісу президента Андрія Єрмака, який, на їхню думку, зрадив національні інтереси України на переговорах в Мінську.

Детальніше про підготовку до підписання нових угод, які ризикують привести до серйозного скандалу читайте в матеріалі "Апострофа": Нові угоди по Донбасу: що хочуть підписати у Зеленського в Мінську

Фотогалереї

Всі