RU  UA

"Зовнішнє управління" при Зеленському: екс-генпрокурор пояснив, як впливають США і Росія

"Зовнішнє управління" - це придуманий російською пропагандою наратив, який покликаний посварити Україну з партнерами. Насправді ж з боку США Україна отримує інтелектуальну підтримку у проведенні реформ - антикорупційних органів і судової системи.

Про це у програмі Роксани Руно "Всьо по бєспрєдєлу" на Апостроф ТV розповів генеральний прокурор України ( у 2019-2020 роках) Руслан Рябошапка.

"Так зване зовнішнє управління - це, в першу чергу, інтелектуальна підтримка Офісу президента, який не є настільки потужним, щоб обійтися без цієї допомоги. Таких натяків з боку наших партнерів і союзників останнім часом дуже багато: санкції щодо Дубінського, санкції щодо Коломойського. Сполучені Штати постійно натякають президенту, що потрібно робити справжні реальні реформи, а не імітувати їх. Такі сигнали з певною періодичністю є", - розповів Рябошапка.

За словами екс-генпрокурора, Офіс президента розуміє ці сигнали з боку США і в Україні, приміром, РНБО ухвалює важливі рішення про санкції щодо низки політиків, але це більшою мірою схоже на реакцію на певні подразники, а не на власну політичну волю.

"Я б відзначив би дві речі, які ми вже зробили. Перше - це нове антикорупційне законодавство і нова антикорупційна інфраструктура, яка, на жаль, не працює в повній мірі так, як ми це задумували. Друге - це очищення прокуратури, яке ми провели, почавши з топ-прокурорів і за три місяці завершили переатестацією 2,5 тисяч прокурорів. Таких результатів не було ні в кого в світі і, власне, це і визнали наші американські колеги", - розповів Рябошапка.

Також він звернув увагу на те, що навколо питання про підтримку України Споченими Штатами є багато спекуляцій.

"Цим спекулюють. Цей наратив іде від нашого північного сусіда і зловживають ним не тільки щодо України, а й нещодавно чув висловлювання російського політика про зовнішнє управління уряду Пашиняна у Вірменії. Це все спрямоване на те, щоб зменшити підтримку з боку наших іноземних колег. США не потрібно займатися управлінням в Україні - це дуже важкий процес і в них немає такого завдання, як і в наших європейських колег. Їм важлива стійка щодо криз і самодурства політиків процвітаюча Україна", - додав Рябошапка.