Голова Комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн підтримала зміну думки в Німеччині щодо застосування Україною німецької зброї проти російських окупантів на території РФ – за її словами, українці повинні оборонятися.
Про це інформує "DW".
За її словами, згідно з міжнародним правом, допускаються цілеспрямовані атаки для самооборони.
"Це означає, що відповідно до міжнародного права українці мають право оборонятися, що ми допомагаємо зброєю і матеріалами, і що агресор знищується заздалегідь. Це стосується винятково військових цілей. Це мало статися набагато раніше", - заявила вона.
Штрак-Ціммерманн наголосила, що українці мають дві можливості для захисту власної країни.
"По-перше, це протиповітряна оборона: знищувати літаки, що наближаються, безпілотники і ракети системами ППО", - пояснила Голова Комітету Бундестагу з питань оборони.
Читайте також: США можуть розширити дозвіл на удари американською зброєю
За її словами, до цих засобів належать системи, надані Німеччиною, такі як IRIS-T та Patriot. Вона також зазначила, що інші європейські країни могли б брати участь більш активно.
Другий метод полягає в знищенні військових позицій, з яких ведуться атаки, що допоможе запобігти подальшим нападам.
"Той факт, що канцлер - чи радше його радники - завжди це виключали, означає, що Володимир Путін виходив з того, що масовані атаки Росії на Україну можуть відбуватися без відповідної реакції і без того, що ця війна дійде до російської території", - сказала Штрак-Ціммерманн.
Вона також підтвердила свою впевненість у необхідності постачання німецьких крилатих ракет Taurus в Україну, наголосивши, що вся дискусія про Taurus спрямована на знищення російських шляхів постачання. Спікерка додала, що наразі головною метою є запобігання російському прориву в районі Харкова.
Нагадаємо, у США почали обговорювати зняття табу на удари по РФ.
- Вас може зацікавити:
Перейти чергову "червону лінію" вдасться? Коли США дозволять пускати свої ракети по Росії
Застосування зброї по цілях у Росії: чи отримає Україна дозвіл і у чому проблема
Україна може отримати дозвіл на удари по РФ: який крок може стати ще болючішим для Кремля