RU  UA

Коронавірус 3.0: чи чекати українцям на черговий локдаун

Після кількамісячного затишшя і низьких показників захворюваності в Україні зафіксували новий сплеск коронавірусом. Якщо кількість хворих стрімко зростатиме під час адаптивного карантину, уряд може ухвалити рішення повернути країну до повного локдауну.

Подробиці - у сюжеті Апостроф News о 14:00 на Апостроф TV.

За минулу добу виявили більше 10 тисяч нових хворих, а 200 людей померли. У лідерах за кількістю заражень опинилися Київ, Житомирщина та Вінничина. У Держпродспоживслужбі це пов’язують зі швидким поширенням інфекції у колективах та сім’ях.

"Це пов'язано з поверненням людей після канікулярного періоду, після проведення всіх свят до роботи та навчання. Це стовідсоткове інфікування родин, якщо потрапляє туди хвора людина, і великий відсоток в організованих колективах", - заявив голова Держпродспоживслужби Олег Рубан.

Лікарняні ліжка майже в усіх регіонах країни заповнені більше, ніж на половину. На Прикарпатті через стрімке поширення хвороби розгорнули мобільний госпіталь.

"Будуть високі показники. Високі показники і смертності, і госпіталізацій протягом березня-квітня місяців. Необхідно готувати госпітальну базу, необхідно людям донести, що одразу необхідно звертатися по медичну допомогу", - додав Рубан.

Найвищий - червоний - рівень небезпеки офіційно встановлений у Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській областях. Там не працюють ресторани, бари, спортзали і розважальні заклади. Через жорсткі карантинні обмеження люди виходять на протести та вимагають від влади можливості працювати і заробляти гроші на існування.

"Ми у свою чергу готові сплачувати податки і дотримуватися карантину. Що нам робити, коли з нас держава вимагає податки і не дає нам працювати?" - кажуть мітингувальники.

Вже тиждень в Україні триває вакцинація населення. У МОЗі повідомили, що протягом цього часу прищепити встигли понад 9,5 тисяч українців. Лише за минулу добу перші дози вакцини отримали 2680 осіб. Найбільше - 350 щеплень - зробили на Дніпропетровщині.

"Ми раді динаміці і закликаємо українців не вірити фейкам і дотримуватися інформаційної гігієни", - наголосила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Однак розповідати людям про виробників вакцин, їх постачальників та вартість У МОЗІ заборонили. Мовляв, такі дії можуть загрожувати розірванням контрактів.

"Така вимога зумовлена положеннями угоди, укладеної між Міністерством охорони здоров’я та міжнародною спеціалізованою організацією Crown Agents, яка уповноважена здійснювати закупівлі вакцин. Вони ініційовані виробниками вакцин і за порушення цих вимог передбачені великі санкції або навіть розірвання контрактів", - пояснила Шаталова.

Заступниця міністра охорони здоров’я запевняє, що аналогічні зобов'язання взяли на себе й інші країни світу. Проте, як кажуть у Держпродспоживслужбі, перейматися через це не варто.

"Єдина пропозиція до МОЗ і тих, хто займається вакцинацією, - робити це максимально прозоро. Тому що саме заборона, невисвітлення будь-якої інформації про вакцину, призводить до того, що висловлюється недовіра серед медичних працівників і населення", - зазначив Олег Рубан.

Нагадаємо, напередодні уряд виділив на боротьбу з конавірусом 1,482 млрд гривень. Ці гроші підуть, зокрема, на виплати медикам, які задіяні у вакцинації і ризикують власним життям.