Україна переходить на зимовий час у неділю, 31 жовтня. Перевести стрілки на годину назад треба буде о 4 годині ночі.
Про плюси і мінуси переходу на зимовий час повідомляє "Апостроф", посилаючись на видання "Заборона".
За словами керівника відділу з комунікацій постачальника електроенергії і газу YASNO Антона Ковалишина, економія на електроенергії від переведення часу мінімальна. Вона становить всього від 0,2% до 2%.
Чеські же вчені з Czech Science Foundation проаналізували дослідження на тему ефективності переведення часу. Вони прийшли до висновку, що перехід на зимовий або літній час дозволять заощадити 0,34% електроенергії.
Що кажуть лікарі?
Дослідження 2020 року, в ході яких проаналізували стан здоров'я більше 150 млн. Чоловік, демонструють, що переведення годинників негативно позначається на здоров'ї. Особливо схильні до впливу люди, які мають серцево-судинні захворювання, травми, психічні розлади, а також захворювання, пов'язані з імунною системою.
Крім того, навіть у здорових людей може знизитися працездатність, з'явитися депресія, підвищена стомлюваність, порушитися сон
При цьому, перехід на зимовий час не такий страшний, як на літній. За даними дослідників медичного Каролінського Інституту в Стокгольмі, при переході на літній час підвищується ризик інфарктів міокарда на 5% в перший тиждень. При переході на зимовий час ризик, навпаки, знижується, але в меншому ступені.
Раніше ми писали, як налаштувати переведення часу на смартфоні і комп'ютері.