Нещодавно Організація Об'єднаних Націй опублікувала невтішний демографічний прогноз для України: до 2050 року населення нашої країни скоротиться до 35 мільйонів людей.
На чисельність населення будь-якої країни впливають три основні чинники: смертність, народжуваність, міграція. Наскільки реальні такі розрахунки і чому чисельність населення України невблаганно та стрімко падає – з'ясовував "Апостроф".
За різними оцінками, з України на заробітки виїхало від 3 до 5 мільйонів людей. Така велика різниця цифр є наслідком того, що міграцію дуже складно враховувати.
"Якщо людина приїжджає в країну, то їй є сенс реєструватися, наприклад, щоб віддати дитину в дитсадок чи школу, отримати якісь пільги, соціальні виплати. А якщо людина їде, то для неї нема особливої потреби реєструватися", - зазначає провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень М.В. Птухи Павло Шевчук.
Водночас смертність не можна розглядати у відриві від показників народжуваності. Адже якщо поява на світ нових українців компенсує природне зменшення населення, то турбуватися нема про що.
Але і з народжуваністю справи йдуть не найкращим чином: на 487 тисяч померлих з початку року припадає всього 205 тисяч народжених. Таким чином, реальне скорочення населення становило 282 тисячі осіб. При цьому торік за аналогічний період народилося на 15 тисяч людей більше.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Нас буде 22 мільйони: чому в Україні стрімко скорочується населення