Фахівці у сфері психології дали поради батькам, як говорити з дітьми про загрозу ядерного удару.
Про це повідомляється на сторінці "Дитячий психолог" у соцмережі Facebook.
Як зазначила спеціаліст Вікторія Горбунова, загалом не варто готувати ані дітей, ані себе до найгіршого. Такі думки лише розганяють тривогу та страх, а життя перетворюється на очікування ядерної війни.
Поради стосуються того, коли дитина сама цікавиться почутим від когось, що таке ядерна небезпека. Якщо дитина маленька, то не треба піднімати цю тему взагалі.
Читайте також: Як розпізнати панічну атаку та впоратися з тривогою: поради психолога
Рекомендації
Якщо дитина цікавиться і ставить запитання про ядерну небезпеку - потрібно сказати, що такий розвиток малоймовірний і ви маєте чіткий план дій.
"Поділіться планом, якщо дитина запитує, - так, щоб у неї не лишилося сумнівів, що ви знаєте що робити в разі ядерного удару (інтернет повен простих і зрозумілих інструкцій стосовно того, куди йти, що їсти-пити та скільки бути в закритому приміщенні)", - зазначають фахівці.
У разі, якщо дитина дуже тривожиться і цікавиться - потрібно сказати те, що говорилось раніше. Якщо дитина доросла, то можна розказати про типи ядерної зброї та наслідки, які матиме Росія у разі застосування зброї. Потрібно дати реальну картину ситуації, підкресливши малоймовірність реалізації.
Загалом говорити і пояснювати потрібно так, щоб поставити крапку у переживаннях та переключити дитину на життя.
Раніше ми розповідали, чому трагічні новини під час війни не викликають реакції.