У середу, 21 грудня, голова Державного департаменту США Ентоні Блінкен оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на 1,85 млрд доларів, до якого увійдуть системи ПРО Patriot .
Чим примітними є дані системи протиракетної оборони, розповідає "Апостроф".
Як відомо з відкритих джерел, ЗРК Петріот, яких в армії США знаходиться близько 1100 одиниць, призначений для захисту великих адміністративних та промислових центрів, а також військових баз від нападів з повітря.
Читайте також: ЗРК Patriot, снаряди до HIMARS та багато іншого: що у новому пакеті військової допомоги США для України
Система виробляється з кінця 1960-х років компанією Raytheon як заміна системи MIM-14 "Найк Геркулес". Завдяки тому, що її постійно удосконалюють, MIM-104 Patriot є основою протиракетної оборони як США, так і країн НАТО.
Якщо спочатку система знищувала БПЛА, то зараз останнє вдосконалення цього ЗРК під назвою PAC-3 призначене для ліквідації тактичних балістичних ракет.
Основні характеристики MIM-104 Patriot:
- дальність знищення аеродинамічних цілей – 160 км.
- дальність знищення балістичних цілей – 50 км.
- максимальна висота знищення цілей – 24,2 км.
- швидкість ракети - до 4,1 Маха
- вага ракети – понад 900 кг
Батарея Patriot включає до восьми пускових установок, кожна з яких може нести чотири ракети MIM-104 або МIM-109 або до 16 ракет ERINT. Тобто повністю заряджена батарея може одночасно випускати 32-128 ракет. Тобто, залежно від конфігурації, батарея Patriot може коштувати від 550 млн. до 1,1 млрд. доларів. Вартість ж пуску однієї ракети експерти оцінюють у 3 млн доларів .
Нагадаємо, раніше експерт пояснив, що потрібно українській ППО для максимальної ефективності.