В Україні найбільші зарплати отримують програмісти, топ-менеджери та водії-міжнародники. Їхній щомісячний прибуток становить від 35 до 55 тисяч гривень.
Про це повідомив 24 канал, посилаючись на дані сайту для пошуку роботи.
Найбільшу заробітню плату у 2022 році, як і раніше, пропонують на ринку праці в ІТ-сфері. Водночас не пасуть задніх і фінансові директори, керівники відділів, водії-міжнародники та ортодонти.
Читайте також: Економіка України під час війни: головні підсумки 2022 року
Українці, які отримують понад 30 тисяч гривень на місяць, працюють за таким фахом:
- Програміст PHP – 55 тисяч гривень,
- Back-end програміст, Unity developer, керівник IT-відділу – по 50 тисяч гривень щомісяця,
- Ендодонтист та трейдер отримують близько 45 тисяч,
- Javascript-програміст – 44 500 тисяч гривень,
- Водій-міжнародник – в середньому отримує 42 тисячі,
- Фінансовий директор (CFO) та директор з маркетингу – по 40 тисяч гривень,
- Front-end програміст – 39 тисяч гривень,
- Прохідник – 37 тисяч гривень,
- Топ-менеджер, ортодонт та директор з будівництва – по 35 тисяч щомісяця.
У доларовому еквіваленті їхні зарплати станом на зараз становлять від 860 доларів до 1 350 доларів.
Однак ситуація із зарплатами в Україні у 2023 році може змінитися на краще, переконана експертка з ринку праці Валентина Гаврюшенко. За її словами, більшість роботодавців у приватному секторі готові підняти зарплати своїм працівникам, але на такі поліпшення не варто очікувати тим, хто задіяний у державній роботі.
"Спад економіки розвіює сподівання щодо збільшення заробітних плат. За рівнем зарплатні ми відкотимося до показників 2014 – 2015 років. У кращому разі — 2016 року в доларовому еквіваленті, з огляду на умови та виклики сьогодення", - пояснила експертка з ринку праці.
Зараз найзатребуваніші вакансії в торгівлі-продажу, виробництві, маркетингу та адмініструванні. Разом з цим очікується зростання попиту на будівельників, програмістів. Також збільшиться необхідність у представниках робочих спеціальностей, таких як столяри, зварювальники, муляри, слюсарі, маляри, електрики. І звичайно ж будуть затребувані логісти, водії, психологи для військово-промислового комплексу
Дохід українців у цьому році все ще залишатиметься нестабільнми, однак міжнародна підтримка здатна допомоги відбудувати економіку України й збільшити заробітки наших громадян у майбутньому.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що буде в Україні з курсом валют, інфляцією та цінами у 2023 році.