Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами, з кінця лютого 2022 року оголошено режим загальної мобілізації. Останнім часом почали дуже активно вручати повістки на вулицях, причому у деяких випадках військовозобов'язаний може отримати її повторно.
Про це розповів юрист Ростислав Кравець, пишуть "Факти ICTV".
"Звичайно, повторні повістки можуть надсилатися, якщо особа за певних обставин її не отримала. Повторну повістку можуть направити як для уточнення даних призовника, так і для проходження ВЛК, щоб з'ясувати придатність до служби", - пояснив він.
Також другу повістку можуть вручати, якщо раніше її вручити не вдалося, або чоловік проігнорував першу і не прийшов у військкомат.
Читайте також: Повістка - не обов'язково поїздка на фронт: навіщо в Україні частіше роздають "запрошення" у військкомат
Кравець нагадав, що українцям, які ухиляються від проходження військової служби та не з'являються у військкомати після отримання повісток, загрожує кримінальна та адміністративна відповідальність.
Тим, хто отримав повістку та не прийшов у призначений час, загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400 - 5 100 гривень та доставка до ТЦК.
Стаття 336 Кримінального кодексу України встановлює відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації – за це передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Раніше "Апостроф" розповідав, що незабаром в Україні можуть почати по-новому викликати у військкомат.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.