Останнім часом в Україні знову активізувалася робота з роздачі повісток у місцях масового скупчення громадян, що може робитися з метою актуалізації військово-облікових даних та свідчити про посилення мобілізації.
Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач прокоментував ситуацію, інформує Уніан.
Він наголосив, що насамперед звертають увагу на фахівців, які можуть працювати із новими зразками озброєння, які надані західними партнерами.
Читайте також: Мобілізація до української армії у 2023 році: які важливі нюанси треба знати призовникам
"Нам сьогодні потрібні фахівці як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат. Насамперед мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями", - пояснив Горбач.
Він також підкреслив, що "хвиль" мобілізацій, як таких, в Україні немає, оскільки загальна мобілізація розпочалася 24 лютого минулого року і постійно триває.
"У більшості випадків громадяни сьогодні викликаються до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних. Рішення про мобілізацію громадянина ухвалюється після висновку медичної комісії про придатність до військової служби", - пояснив він.
Раніше ми писали, у яких випадках в Україні можуть посилити мобілізацію.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.