В Україні через повномасштабне вторгнення РФ триває воєнний стан і під час загальної мобілізації чоловікам у віці від 18 до 60 продовжують вручати повістки у "військкомат", однак існують три причини, через які військовозобов'язаний може не прийти або запізнитися у ТЦКСП після отримання "повідомлення".
Про це йдеться у постанові Уряду № 1108 від 30 вересня 2022 р.
Читайте також: Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні: покроковий алгоритм
Поважні причини, через які військовозобов'язаний може не прийти до територіального центру комплектування та соцпідтримки:
Хвороба, яка не дозволяє самостійно пересуватися;
Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками або батьками дружини/чоловіка, які повинні проживати разом із військовозобов'язаним. У цьому випадку не повинно бути близьких родичів, здатних взяти догляд за ними;
Кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення чи кримінального покарання щодо військовозобов'язаного чи резервіста.
Для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати ТЦКСП по повістці, потрібно надати офіційні документи та відповідні довідки.
Відповідальність за неявку до військкомату за повісткою визначається видом документа та кількістю випадків, коли військовозобов'язаний не прийшов до ТЦКСП. Максимальний штраф складає 8500 грн.
Якщо ж людина не приходить після вручення повістки три й більше разів, на неї можуть подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився у військкомат після мобілізаційного розпорядження, то йому загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.
Раніше ми писали, що у Збройних Силах України підтримують ідею появи окремого бойового жіночого підрозділу.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас може зацікавити: