RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Суспільство

Новини

4 січня

Всі новини

Повістки по мобільному телефону: які є проблеми з реалізацією ідеї

В Україні задумалися над тим, щоб надсилати повістки телефоном. Наразі такі дії, звичайно, знаходяться поза правовим полем. У правилах військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів затверджено зразок повістки , і про жодних месенджерів там нічого не сказано.

Про це повідомляє "Апостроф".

Читайте також: Порядки через дружину, батьків та знайомих: що потрібно знати про вручення і коли можна не брати

"У законодавстві чітко прописано, що повістка має бути вручена лише особисто і лише під підпис" , - розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

Однак немає особливого сенсу аналізувати, чому зараз виклик у військкомат через месенджер це незаконно, адже депутати миттєво можуть зробити таку форму заклику цілком законною. Була б політична воля.

"Поки що розглядаємо можливість усунення бюрократичних проблем, пов'язаних із цим питанням" , - заявив представник президента у ВР Федір Веніславський.

Те, що Веніславський називає "бюрократичні проблеми", насправді неабиякий законодавчий виклик.

"Є ціла купа законів, до яких потрібно внести зміни, щоб це працювало, і це не буде швидко і не буде ефективно", – запевняє Жирохов.

Але найважча – технічна сторона питання.

"Ну навіть якщо і є база даних телефонних номерів, суто практично реалізувати це буде досить непросто, – додає військовий експерт . – В Україні номер телефону юридично не належить людині, крім контрактних номерів. Не можна чітко визначити, що саме це мій номер. Я просто ним користуюся. Завтра я його викинув, взяв інший і все. І яким чином ця повістка матиме юридичну силу? Потрібно "прив'язати" людину до номера. Насправді чинний механізм розробити практично неможливо".

Чому це важливо? Адже довівши, що людина не з'явилася на електронну повістку, держава зможе загрожувати адміністративним покаранням. А це стимул піти у військкомат. Але якщо людина не прив'язана до номера, то нічого і не доведеш.

"Особисто я не розумію об'єктивно, як це можна зробити, - погоджується Роман Костенко. - Прийде на телефон sms з'явитися в ТЦК? А раптом шахраї щось надсилають. Я поки що не бачу процедури, як це зробити".

Раніше "Апостроф" розповідав, де в Україні найбільше уклоністів.

Більше читайте у матеріалі: Порядок денний – на телефон: чи запрацює в Україні нова схема мобілізації

  • Вас також може зацікавити:

Вручення повісток військовозобов'язаним: чи можна відмовитися і чи мають право забрати вас силою

Час визначено законом: скільки може тривати відстрочка від призову

Виїзд чоловіків з України: які три документи потрібно показати на кордоні

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, за повісткою можливий заклик військовозобов'язаного людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни, то завтра вона може прийти до тебе.