RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Нові правила бронювання і мобілізації: що змінилося для призовників з 1 серпня

В Україні через повномасштабне вторгнення РФ триває загальна мобілізація. Підлягають мобілізації всі військовозобов'язані, незалежно від наявності чи відсутності бойового досвіду.

Що зміниться для призовників з 1 серпня - розповів Zaxid.net.

Читайте також: Загальна мобілізація в Україні: кого можуть призвати з 1 серпня

Передбачається, зокрема, застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Зміна умов бронювання працівників стосується переліку галузей, у яких можуть бути заброньовані працівники для проходження військової служби. Цей перелік розширили і встановили чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їхньої критичної важливості. Зокрема, тепер звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте упродовж 10 робочих днів з моменту отримання.

Також 31 липня набув чинності закон, що дозволяє строковикам добровільно стати мобілізованими. Це стосується тих військових, термін військової служби яких закінчився в період дії воєнного стану, але військова служба була продовжена понад норму, і тих, які прослужили не менше шести місяців у період воєнного стану.

У серпні розширили перелік хвороб, з якими не мобілізовуватимуть чоловіків: хворих на СНІД, гепатит, туберкульоз та інші тяжкі захворювання. Також не підлягтимуть мобілізації ті, хто нещодавно переніс операцію чи має значні деформації кісток.

Також запровадили зміни у галузі надання відстрочки від служби тим, хто доглядає за родичами. Відтепер відстрочка надається тільки в разі, якщо в сім'ї військовозобов'язаного немає інших людей, які можуть доглядати за родичем з інвалідністю.

Раніше ми писали, що з 1 серпня строковики за бажанням можуть бути переведені до категорії мобілізованих.

Вас також може зацікавити:

Як захистити свої права, якщо силою затягують до ТЦК: рекомендації юриста

Загальна мобілізація: кого з медиків не можуть призвати до війська

Відстрочку буде отримати легше: що треба знати про нові правила мобілізації

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.