Серпень - традиційна пора збору врожаю, але досвідчені винороби знають, що в цей час дозріває виноград і дуже важливо в цю пору дати йому додаткове підживлення.
"Апостроф" розповідає, чим варто підживити виноград у серпні, щоб виростити смачні та соковиті ягоди.
Читайте також: Що зробити в серпні, щоб підготувати грядки до нового врожаю: поради городникам
Щоб восени зібрати рясний врожай винограду, в кінці літа потрібно правильно підживити рослину. Є дієві і роками перевірені засоби, які допоможуть виростити щедрий урожай винограду.
Важливо використовувати натуральні добрива для підживлення, оскільки плоди вже налилися і скоро підуть на ваш стіл. Йдеться про борну кислоту, деревну золу (суміш із недогорілого вугілля та попелу) та коров’як. Ці добрива містять все необхідне для винограду у стадії дозрівання і набирання цукристості.
До 10 літрів води треба додати 10 грамів борної кислоти, добре розмішати і розпилити розчин на листя рослини. Такий спосіб підживлення покращить смак та забезпечить ще більший розмір ягід.
На городах в кінці серпня викопують картоплю, тож залишається багато картопляного бадилля, а на полях - сухого соняшника. Саме його краще використовувати після спалювання для підготовки деревної золи. Слід змішати склянку такої суміші з 10 літрами води і залиште на одну добу настоятися. Після того настоєм треба полити виноград. Таке підживлення необхідно повторювати раз на два тижні.
Коров'як – це унікальне добриво, багате поживними речовинами - азотом, фосфором, калієм, кальцієм, цинком та іншими. Коров'ячий гній потрібно змішати з водою у співвідношенні 1:4 і залишити на добу. Таким розчином можна поливати виноград.
Цей метод доцільно використовувати, коли у винограду спостерігається дефіцит азоту: листя росте дрібним, блідо-зеленого забарвлення, а грона майже не розвиваються.
Раніше ми розповідали, чому повільно червоніють помідори та як допомогти їм дозріти.
- Вас може зацікавити:
Обов'язково треба підгодувати: що робити з малиною після збирання врожаю
Чим підгодувати огірки влітку, щоб збирати врожай до самих холодів
Що робити з цибулею після викопування, щоб довго зберігалася зимою