RU  UA  EN

Вівторок, 30 квітня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

30 квітня

29 квітня

Всі новини

В Україні можуть посилити мобілізацію: кого призвуть у вересні

В Україні знову продовжили воєнний стан та мобілізацію. Таким чином, українці віком від 18 до 60 років підлягають мобілізації та можуть отримати повістку.

"Апостроф" розповідає, кого можуть призвати до армії та хто може піти у війська добровільно.

Читайте також: Чи можна вручати повістки біля церков: юрист розставив усі крапки над "і"

Кого можуть мобілізувати у вересні

Насамперед, повістки у вересні 2023 року можуть отримати військовозобов'язані з бойовим досвідом, а також люди, які мають конкретну спеціальність - водії, зв'язківці, оператори БПЛА, спеціалісти зі стрільби, IT-фахівці.

Кого можуть мобілізувати:

  • придатних та обмежено придатних за станом здоров'я під час воєнного стану чоловіків з досвідом військової служби віком від 18 до 60 років;
  • придатних та обмежено придатних за станом здоров'я під час воєнного стану чоловіків віком від 27 до 60 років без досвіду військової служби;
  • знятих та виключених з військового обліку чоловіків віком від 18 до 60 років (з "білим квитком"), визнаних придатними або обмежено придатними за станом здоров'я під час воєнного стану рішенням ВЛК (військово-лікарської комісії), які не чинили тяжких злочинів.

Добровільно піти на службу можуть:

  • призовники від 18 до 27 років, які раніше не проходили строкову службу - вони можуть підписати контракт із ЗСУ;
  • жінки, які придатні за станом здоров'я;
  • особи з інвалідністю та ті, хто мають право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами - з проходженням служби за місцем проживання;
  • громадян інших країн, які хочуть захищати Україну.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким планується розширити можливості для мобілізації громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер.

Вас також може зацікавити:

Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені

Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС

Загальна мобілізація: хто може отримати броню з 1 вересня

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.