В Україні продовжено воєнний стан. Тепер мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки та жінки, придатні за станом здоров'я до виконання завдань.
"Апостроф" розповідає, які категорії громадян підлягають призову до війська.
Читайте також: Чи можна вручати повістки біля церков: юрист розставив усі крапки над "і"
Загальна мобілізація продовжується в Україні з 24 лютого 2022 року. У керівництві є мобілізаційні плани, затверджені вищим військово-політичним керівництвом, куди орієнтуються територіальні центри комплектування. Під час воєнного стану мобілізації підлягають усі військовозобов'язані, однак вони мають військово-облікову спеціальність, якщо вже проходили службу або їхня професія визначається за таблицею до наближених ВУС, тому в ТЦК, а потім під час навчання, мобілізованого призначають за цими характеристиками. Проте, під час воєнного стану, у разі потреби та за дефіциту певних спеціальностей, при мобілізації можуть не звертати увагу на ВУС.
Таким чином, в Україні мобілізують такі категорії військовозобов'язаних:
- придатні та обмежено придатні чоловіки віком від 27 до 60 років, якщо вони мають або не мають військового досвіду;
- придатні та обмежено придатні чоловіки віком від 18 до 27 років, якщо вони перебувають у запасі після строкової служби, закінчили військову кафедру або вищі військові навчальні заклади;
- призовники від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу - на контракт із ЗСУ;
- жінки-військовозобов'язані до 60 років;
- жінки від 18 років - добровільно, якщо їхня спеціальність потрібна і вони придатні за станом здоров'я до служби;
- зняті з військового обліку - після сплати штрафу через те, що не стали на облік у передбачений законом період;
- виключені з військового обліку чоловіки, якщо вони визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану, а також якщо вони не скористалися правом на відстрочку, та якщо вони не засуджені за тяжкий злочин.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким планується розширити можливості для мобілізації громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, які мають оборонний характер.
Вас також може зацікавити:
Загальна мобілізація: кого призвуть до армії цієї осені
Чи можуть українцям за кордоном видавати повістки в посольствах: відповідь МЗС
Загальна мобілізація: хто може отримати броню з 1 вересня
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.