Велика Британія планує передати українській армії броньовану розвідувальну техніку Scimitar, після того, як її підготують фахівці компанії RBSL.
Про це інформує компанія у Twitter.
Читайте також: Британія передала Україні сучасні ракети ASRAAM: що відомо
Спеціалісти компанії RBSL поїхали у Європу для допомоги британським військовим у підготовці розвідувального транспорту Scimitar Mk.2 до передачі в Україну.
Як повідомляє видання "Мілітарний", машини відремонтують та підготують до транспортування. Доставка Scimitar Mk.2 відбудеться зі складу підрозділів армії Британії, які розміщені в Європі.
Очікується, що підготовка 23 таких машин завершиться упродовж 32 днів.
Характеристики Scimitar
FV107 Scimitar - броньовані гусеничні бойові розвідувальні машини, які іноді класифікують як легкий танк, які використовують в армії Британії. Подібні до FV101 Scorpion, проте встановлена високошвидкісна 30-мм гармата L21 замість 76-мм. Їх прийняли на озброєння у 1971 році.
Відомо, що версію Mk.2 створювали за досвідом війни в Іраку та Афганістані. Її модернізували для бойової розвідки в урбанізованих регіонах, де можливе застосування саморобних вибухівок.
Зокрема, транспорт має нові сидіння для екіпажу, завдяки чому є можливість нейтралізації сильних вібрацій у разі підривів на мінах.
Також покращили дальність і плавність ходу завдяки новій системі зв’язку та позиціювання, полегшеній ходовій частині, системі кондиціонування повітря, а також збільшеним паливним бакам та новим гусеницям DST 414 Cook Defense Systems.
Над баштою встановили систему радіоелектронних перешкод iIED для протидії СВП та дронам.
Броню транспорту посилили додатковими модулями Plasan, решіткою для протидії ручним гранатометам.
Водночас, озброєння лишилось незмінним - 30-мм RARDEN гармата без стабілізації.
Нагадаємо, що Україні можуть передати літаки F/A-18 Hornet з можливістю використання ракет ASRAAM.
- Вас також може зацікавити:
Велика Британія підтвердила передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow
Куди може дістати далекобійна ракета Storm Shadow: карта з радіусом ураження
У Британії пройшли навчання 10 тисяч солдатів ЗСУ: що відомо про програму INTERFLEX