В наш час існує широкий асортимент земляних сумішей, ґрунтів та субстратів для розсади, але багато дачників віддають перевагу власноруч заготовленому ґрунту зі свого городу. Це правильно, оскільки це оптимальний варіант для пересадки домашніх рослин та розсади.
"Апостроф" розповідає, як восени заготовити якісний ґрунт.
Читайте також: Абсолютно нешкідливі: п'ять натуральних добрив для підживлення кімнатних рослин
Експерти радять проводити заготівлю ґрунту з другої половини вересня і до перших заморозків. До цього часу корисні та шкідливі жителі верхніх шарів ґрунту перекочують нижче - таким чином, зайвих шкідників у ґрунті не виявиться.
По можливості беріть ґрунт із грядок, де росли бобові: вони краще за інших насичені азотом, а якщо такої можливості немає, головне пам'ятати, що не можна використовувати ґрунт під розсаду, культура якої росла на ній у сезон. Тобто, наприклад, під томати землю з-під томатів не беріть, беріть із-під цибулі або часнику.
Ґрунт із городу потрібно обов'язково збагатити. "Диким" ґрунтом - з сусіднього лугу, лісу тощо. По-друге - перегноєм.
Виберіть сухий сонячний день. Розстеліть плівку, на яку насипайте ґрунт, перегній, ґрунт "дикий" у співвідношенні 1:1:1. Перемішайте все граблями. Додайте заздалегідь просіяну золу - склянку на відро землі. Подивіться на структуру: якщо вона нерівномірна або з грудками - додайте трохи торфу, рівно стільки, щоб він допоміг перетворити ґрунт на однорідну масу без грудок.
Отриманий ґрунт розподіліть по ящиках або іншим ємностям. Зберігати заготовлений ґрунт потрібно в холодному місці: сараї, на балконі, можна просто залишити його там же на городі під укриттям. Взимку вона добре продезінфікується природним чином. А приблизно за 3-4 дні до використання ємності з ґрунтом потрібно занести в тепло, щоб активізувалися корисні мікроорганізми.
Раніше "Апостроф" розповідав, що експерти назвали 6 помилок у догляді за домашніми квітами.
- Вас також може зацікавити:
Чи варто виносити на вулицю кімнатні рослини: що потрібно знати
Красиві та корисні: три домашні рослини, які очищають повітря від пилу
Ідеальні для "лінивих" господинь: п'ять кімнатних рослин, що не потребують особливого догляду