Українці, буває, неправильно називають різні види кавових напоїв та можуть навіть не там, де потрібно, поставити наголос.
Про це розповів український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко.
Читайте: "Крайній" чи "останній" у черзі? Авраменко пояснив, як правильно казати українською
Для початку мовознавець зазначив, що в українській мові не варто використовувати слово "кофе", хоча воно і присутнє у словниках.
"Хоч у словниках є слово "кофе", раджу його уникати, адже це слово штучно ввели до наших словників у радянські часи з метою зближення української мови з російською – була така політика. Отже, не кофе, і тим паче не кохве, а кава. Не кофейний, а кавовий, а також не кофейник, а кавник", – пояснив мовознавець.
Також він звернув увагу на помилки у назвах кавових напоїв.
"Хочу звернути вашу увагу на написання слів ристрето, еспресо і капучино. Ристрето – це дуже міцна кава. Це слово ми пишемо з однією буквою "т". Так само капучино і еспресо треба писати без подвоєних букв", – пояснив він. А ось щодо наголосу у слові "лате", то його правильно робити на букві "а".
"І насамкінець – про наголос у слові лАте. Це напій, який складається із молока і кави еспресо. Так от, у цьому слові наголос падає на перший склад. Не латЕ, а лАте", – зазначив мовознавець.
Нагадаємо, раніше ми писали, як правильно казати "курити" чи "палити".
- Вас зацікавить:
Як називати українською шматок хліба: правильні варіанти
Забудьте про "Сочєльнік": яким словом замінити російську кальку
Як сказати "был да сплыл": в українській мові є влучні варіанти, відео