Астрономи визначилися, що цього року зимове сонцестояння відбудеться 22 грудня 2023 року о 05:27 за київським часом(о 03:27 за GMT).Тобто ніч з 21 по 22 грудня буде найдовшою в році, а день, відповідно, найкоротшим.
"Апостроф" розповість про історію та традиції цього свята.
Читайте також: День святого Миколая за старим календарем: традиції і прикмети улюбленого зимового свята
З наукової точки зору, зимове сонцестояння відбувається тоді, коли Сонце займає найнижчу точку щодо земного горизонту.
Зимове сонцестояння - історія свята
Коли день ставав довшим, а ніч коротшою - це в давнину вважалося своєрідною перемогою добра над злом. У язичницькі часи день перед зимовим сонцестоянням називали "Карачун", тобто "смерть" або "погибель". Люди вірили, що злі сили можуть зробити так, що вранці сонце не зійде, тому всіляко допомагали йому "народитися": ще до світанку збиралися і розпалювали ритуальні багаття з дубових і соснових полін і приносили дари лісовим богам.
Уранці ж, коли сонце сходило, святкували його відродження – простіше кажучи, зимове сонцестояння було язичницьким Новим роком. У цю ніч також колядували, а дівчата ще й ворожили на судженого.
І досі в День зимового сонцестояння прийнято проводити ритуали на виконання бажань, складати карти своїх цілей і планів. 22 грудня також радять викидати старі речі, щоб очистити думки і свідомість, а також навести лад у думках і відпустити старі образи. Крім того, треба молитися. Вважається, що в день зимового сонцестояння добре медитувати. А щоб легше проводилися такі очисні обряди, використовують трави, камені та метали.
Що можна робити в день зимового сонцестояння
- Братися за нові справи – успіхів можна досягти в кар'єрі, кардинально змінити своє особисте життя, поліпшити фінансовий добробут і так далі.
- Прибирати в домі та позбуватися непотребу.
- Загадувати бажання – вони точно здійсняться, особливо якщо ви візуалізуєте їх.
- Ворожити на картах – у цей день вони покажуть правду.
- Проводити ритуали на поліпшення свого життя.
Що не можна робити на зимове сонцестояння
У день зимового сонцестояння потрібно відмовитися від гучних гулянь, алкоголю і важкої їжі. Краще провести день вдома, у колі рідних. Не можна в цей час скупитися - якщо щось попросять, обов'язково поділіться, а ось борги краще постаратися віддати до настання зимового сонцестояння.
Раніше ми писали про те, навіщо 18 грудня ховають ножі і що не можна робити в цей день.
- Вас також може зацікавити:
Чи чекати в Україні різдвяних морозів: з’явився детальний прогноз на передсвятковий тиждень
"З наступаючим святом": як правильно сказати українською і які є варіанти
Свято вже на носі: як правильно вітати українською з Новим роком