В Україні одним із інструментів поповнення рядів ЗСУ може стати мобілізація засуджених. Але це має бути "зважене рішення" з урахуванням двох важливих моментів.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на коментар заступника голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгора Черньова.
Читайте також: У Міноборони відповіли на критику закону про мобілізацію: що сказали
"Ви знаєте, моя особиста позиція, що це один з інструментів, який можна застосовувати. Але ми маємо розуміти, що це перш за все має бути добровільна мобілізація, по-друге, мають бути все ж таки командири, які будуть погоджуватися і самі, мабуть, рекрутуватимуть засуджених і розумітимуть, що з цими вони готові працювати, з цими не готові”, - сказав Чернєв.
За словами депутата, є командири на місцях, які готові брати засуджених до своїх підрозділів, є й засуджені, які готові стати до лав ЗСУ.
"В мене особисто є запити від командирів на місцях, які говорять, дайте мені такий ресурс, я знаю що з ним робити. З іншого боку є також звернення від засуджених, які відбувають покарання, які також говорять про те, що вони готові захищати Батьківщину. Я думаю, тут можна знайти рішення, яке буде влаштовувати всіх", - зазначив Чернєв.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що законопроєкт щодо мобілізації був зареєстрований у Верховній Раді днями.
- Вас також може зацікавити:
Всіх інвалідів після 24 лютого хочуть відправити на перевірку: кого це не торкнеться
Мобілізація в "цифрі": коли потрібно з’явитися в ТЦК після отримання електронної повістки
Мобілізація і військовий облік жінок: які зміни хочуть ввести