RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

1 листопада

Всі новини

Туберкульоз, ВІЛ і легка розумова відсталість: в Україні розширили перелік придатних до служби

Міністерство оборони України видало наказ, згідно з яким визначається придатність до військової служби. Тепер чоловіки з легкими психічними проявами, розумовою відсталістю, ВІЛ та раком визнаються придатними для військової служби у тилу.

Про це пише Advokatprava.

Читайте також: Як отримати відстрочку від мобілізації: зразок для подання заяви

Список хвороб, з якими українців визнають придатними до служби:

  • Туберкульоз: клінічно вилікуваний туберкульоз - служба у ТЦК та частинах забезпечення, "залишкові явища" після вилікованого туберкульозу - цілком придатний.
  • ВІЛ: непридатні лише ті, у кого він прогресує. Інші носії вірусу можуть або служити в тилових частинах і ТЦК, або, якщо йдеться про безсимптомні носії, на фронті.
  • Рак: цілком придатні ті, хто має хворобу на стадії стійкої ремісії. З обліку знімуть лише неоперабельні та мають метастази. Тих, хто прооперував первинну пухлину або вона у них "повільно прогресуюча", можуть направити на службу в тил. Те саме, якщо у людини рак шкіри або нижньої губи.
  • Щодо жінок: вагітні та народжуючі жінки вважаються придатними до служби, якщо вагітність та післяпологовий період пройшли без ускладнень. Ускладнення дають декларація про відпустку чи звільнення.
  • Також мобілізують з легкими психічними проявами та при синдромі залежності від психічних речовин з помірними чи легкими психічними розладами.

З повним списком, можна ознайомитись ТУТ.

Раніше "Апостроф" розповідав, що нового в законопроєкті про мобілізацію для військових та їхніх сімей.

  • Вас також може зацікавити:

Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку

Привілеї для обраних: скільки своїх помічників зможе забронювати нардеп

Ухилянтам готують космічні штрафи: Рада розгляне нові законопроекти

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.