Вирощування персика часто ускладнюється проблемою, відомою як кучерявість листя персика, що може серйозно вплинути на здоров'я рослини та врожайність.
Тому далі "Апостроф" розкаже, як можна врятувати персик від "кучерявої" хвороби.
Читайте також: Не цвітуть півонії після пересадки: що може згубно впливати на рослини
Кучерявість персика, відома також як тафріна, є однією з найбільш розповсюджених і шкідливих хвороб персиків та інших кісточкових фруктів, таких як нектарини. Це грибкова інфекція, спричинена грибом Taphrina deformans.
Кучерявість листя персика завдає серйозної шкоди не тільки листю, але й показникам врожайності та гілкам. Зараження часто призводить до того, що більшість гілок гинуть взимку, а ті, що виживають, наступного року погано цвітуть і плодоносять.
Грибкова інфекція, яка стає причиною кучерявості, зазвичай мешкає під корою, особливо в тріщинах або під лусочками бруньок. Цей грибок стає активнішим у холодну і вологу погоду, зазвичай за два тижні до того, як бруньки починають розпускатися.
Оптимальні умови для розвитку хвороби включають температуру від 6 до 8 °С і вологі ночі. Грибок може атакувати тендітні молоді листки, які тільки розпустилися.
Він швидко поширюється, особливо коли персик росте у вологому ґрунті. З огляду на це варто уникати надмірного поливу, особливо на ґрунтах з високим вмістом глини чи з підвищеною кислотністю. Використання попелу для нейтралізації кислотності ґрунту або посів білої конюшини навколо стовбура також може бути корисним.
Як вилікувати персик
Лікування кучерявості персика є складним завданням – це пов'язано з тим, що спори грибка знаходяться у важкодоступних місцях, тому вчасна та повторна обробка є критично важливою. Перше обприскування слід проводити відразу після танення снігу, коли температура стабілізується не нижче 5°С.
Далі традиційне лікування включає використання бордоської рідини, яка готується наступним чином: 300 г мідного купоросу змішати з 300 г негашеного вапна, розчинених у 10 літрах води з додаванням, наприклад, господарського мила, що допоможе суміші прилипати до дерева.
Цю ж обробку необхідно повторити восени, у вересні-жовтні, перед дощами.
Важливо також видаляти всі заражені пагони з кучерявими листками, оскільки хвороба має тенденцію швидко поширюватися.
Для професійного лікування існують спеціалізовані фунгіциди, наприклад, Гарт (30 г на 10 л води) з додаванням екологічного препарату Захват Ойл (150 мл на 10 л води), які наносять ранньої весни на сплячі бруньки після обрізання дерев.
В період розпускання бруньок та цвітіння застосовують Страж (3 мл на 5 л води), дозволяється також збирати врожай через 30 днів після обробки.
Страж варто використовувати двічі за сезон із 14-денним інтервалом, а Гарт можна застосовувати до чотирьох разів на рік, залежно від стану зараження, завершуючи обробку восени, через три тижні після збору врожаю.
Ці заходи можуть бути як профілактичними, так і лікувальними, залежно від стадії розвитку хвороби.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як врятувати редиску від хрестоцвітної блішки.
- Вас також може зацікавити:
Щоб не було пустоцвітів: як правильно сіяти огірки
Як позбутися пирію на городі: кілька способів, які справді працюють
У квітні і травні: чим підживлювати троянди навесні для пишного цвітіння