RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Плануємо роботи на городі: місячний посівний календар на другу половину травня

З самого початку весни городники заклопотані висіванням та висаджуванням розсади, удобренням рослин та боротьбою з бур'янами. Аби грамотно розподілити городні справи необхідно керуватися сприятливими та несприятливими датами у посівному календарі.

Посівний календар на другу половину травня 2024 року публікує "Апостроф".

Місячний посівний календар на травень 2024 Україна

З 14 по 17 травня - не найкращий час для посіву нових овочів, але ідеальний для пересадки розсади. Ці дні відмінно підходять для догляду за вже посіяними культурами - їх можна підживити, удобрити, прополоти та захистити від можливих заморозків. У саду можна провести обрізку старих гілок, обробку від шкідників та побілку стовбурів. Рясне зволоження ділянки не рекомендується.

З 18 по 21 травня - прекрасний період для посіву баштанних культур, таких як кабачки, дині, кавуни та гарбузи. Також можна садити зелень, соняшник, кукурудзу, огірки, капусту та салати. Розсада добре приживеться. Використання отрутохімікатів допоможе зменшити шкоду від шкідників, проте необхідно утриматися від обрізки дерев та кущів.

З 22 по 24 травня - це дні повного місяця, коли за місячним посівним календарем не рекомендується займатися роботами з рослинами.

Читайте також: Чому кріп жовтіє на грядці: городники назвали п'ять головних причин

З 25 по 28 травня - ідеальний час для посадки картоплі, моркви, зелені та будь-яких інших овочів. Все посаджене добре приживеться. Також можна провести прищипування, живцювання та розмноження рослин, пересадити квіти та овочеву розсаду. Це також час для збору врожаю зелені та ранніх овочів. Проте, не рекомендується занадто рясно поливати і додавати добрива рослинам.

З 29 по 31 травня - відмінний час для боротьби з хворобами, шкідниками та бур'янами; використання пестицидів буде дуже ефективним. Можна приділити час догляду за садом та молодими рослинами, підкопати картоплю та посіяти пізні овочі. Це також чудові дні для посадки троянд. Проте, не рекомендується замочувати насіння, садити кімнатні квіти, а також збирати живці.

Нагадаємо, щоб отримати гарний урожай винограду, його треба обробити від шкідників.

  • Вас також може зацікавити:

З кожного куща картоплі зберете два відра: що додавати в лунку під час висаджування

Досвідчена городниця розповіла, які лампи краще брати для підсвічування розсади

Як зробити з пластикової пляшки зручний парничок для розсади: елементарний лайфхак