RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

1 листопада

31 жовтня

30 жовтня

29 жовтня

Всі новини

Штрих-код для військовозобов'язаних: у який термін треба його отримати

В Україні так званий штрих-код військовозобов'язаного, який створений для спрощення процесу обліку, зберігання даних та взаємодії між різними державними органами України, потрібно отримати протягом 60 днів після 18 травня.

Про це речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів у коментарі "Апострофу".

Читайте також: Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює вже у травні: у Міноборони назвали дату

"Цей штрих-код потрібен для нормального, повноцінного обліку, розуміння, що у нас у країні з мобілізаційними ресурсами. Після оновлення даних у військовому квитку маємо поставити штрих-код. Якщо його немає - значить, інформація не оновлена, і людина, можливо, ухилянт. Або не встиг. Але в будь-якому разі, це необхідно зробити протягом 60 днів після ухвалення закону", - сказав Дмитро Лазуткін.

Що означає штрих-код у військовому квитку

Штрихкод у військовому квитку, який складається з 19 цифр, виконує ряд важливих функцій:

  • Облік військовозобов'язаних: ЕКВ дозволяє вести точний та актуальний облік громадян, які підлягають військовому обов'язку.
  • Документообіг: завдяки ЕКВ спрощується обробка документів, пов'язаних із військовою службою, таких як повістки, довідки тощо.
  • Взаємодія з державними органами: ЕКВ полегшує обмін інформацією між ТЦК та СП, державними установами та іншими організаціями.
  • Контроль та аналітика: використання електронного коду дозволяє проводити аналітику та моніторинг виконання військових обов'язків.

Головна мета цього коду - прискорити пошук інформації про конкретну особу в реєстрі. Електронний номер додається до військово-облікових документів громадянина, що полегшує ведення військово-облікової документації.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Чи всім потрібен штрих-код ТЦК: роз'яснення Міноборони.

Раніше "Апостроф" писав, якими будуть нові правила мобілізації з 18 травня.

  • Вас також може зацікавити:

Штрафувати зможуть кожного? Що не так з новими вимогами ТЦК

Штрафи будуть заочними: що ще готують ухилянтам в Україні

Тюрма не загрожує: в Раді зменшили покарання для ухилянтів

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.