Через багатовіковий вплив російської мови на українську, громадяни нашої держави інколи можуть розмовляти ворожою мовою або суржиком та не знати, як правильно звучатиме солов'їною те чи інше слово. Зокрема, "проблемними" є назви ягід, а в Україні нерідко можна почути "крижовніка" чи "єжевіку".
Як українською правильно називати ягоди розповідає "Апостроф".
Так, смачна популярна червона ягода, яку в РФ називають "клубникой", в Україні звучатиме, як "полуниця". А от трішки менша за розміром ягідка та схожа за смаком, "земляника", українською звучить, як "суниця".
Читайте також: Як правильно сказати українською "по щелчку пальцев": влучні відповідники
"Смородину", яка росте на кущах у кінці літа, та яку в Росії називають черной, белой и красной, в Україні називають "білими та червоними порічками". А от ягідки чорного кольору так і називаються – "смородиною". Їхнім родичем є "крыжовник", що українською звучатиме як "аґрус".
Дещо схожі між собою зовнішньо та за смаком "черника" і "голубика", які в Україні називають "чорницею" та "лохиною". А от чорну ягоду, схожу на малину, що російською звучить, як "ежевика", нашою рідною називають "ожиною". Водночас, "брусника" и "клюква" українською звучатимуть, як "брусниця" та "журавлина" відповідно.
Раніше ми пояснювали, як сказати українською "востребованный".
- Вас може зацікавити:
Вивчайте мову предків: як сказати українською "долг платежом красен"
Як правильно сказати українською "сладкоєжка": є кілька гарних варіантів
"Вибирати" та "обирати": Авраменко пояснив, як правильно вживати ці слова і які є відмінності