Туреччина жорстко відреагувала на удар по своїм позиціях в Сирії. Вище керівництво країни відзначає, що готове до повномасштабної війни з режимом сирійського лідера Башара Асада. За останніми даними, в результаті удару по турецьким позиціям загинуло 33 військових.
"Після цієї атаки всі об'єкти режиму [Асада] тепер є ворожими для Турецької Республіки. Ми розглядаємо цей інцидент як напад режиму на міжнародне співтовариство. Завтра вранці ми запустимо процес консультацій з НАТО. Атака на Туреччину також є атакою на НАТО. Північноатлантичний альянс повинен підтримати Туреччину", - сказав представник правлячої партії Омер Челік.
Член президентської комітету з безпеки і зовнішньої політики країни, радник турецького президента Реджепа Ердогана Месут Хаккі заявив, що в минулому Туреччина боролася з Росією 16 разів, і готова до чергової війни. Він підкреслив, що "помста Туреччини буде жахливою".
"У Росії 25 мільйонів мусульман, Росія буде розчленована зсередини", - сказав він.
Реакція Кремля
У свою чергу в Кремлі заявили, що президент РФ Володимир Путін скасував свою зустріч з Ердоганом, яка була запланована на 5 березня. Російську делегацію, яка проводила переговори, вислано з країни.
Два російських фрегата з крилатими ракетами "Калібр-НК" в даний час направляються в Середземне море.
Турецькі протоки Босфор і Дарданели одночасно проходять "Адмірал Макаров" і "Адмірал Григорович". Вони вийшли з Севастополя і увійдуть до складу постійного угруповання Військово-морського флоту в Середземному морі.
Представник РФ заявив, що цей перехід - плановий. Він нагадав, що ще один фрегат "Адмірал Ессен" виконує завдання в Середземномор'ї з грудня 2019 року.
Фрегати раніше вже неодноразово брали участь в російській операції біля берегів Сирії. Зараз вони направляються в регіон на тлі гострої обстановки в сирійській провінції Ідліб.
Також відомо, що ракетних ударів по Сирії вже завдав і Ізраїль:
Реакція соцмереж
Український журналіст Юрій Бутусов: "Туреччина вважає, що режим в Сирії маріонетковий і керований Росією, і не є вже самостійним суб'єктом війни. Туреччина веде себе в Сирії так само, як і Росія поводиться в Сирії, але є один нюанс. Сирія далеко від РФ і Путіну там нічого робити, а Туреччина з нею межує".
Український журналіст Денис Попович: "В Сирії починається дуже серйозний заміс, в ймовірність якого я не вірив ще вдень.
І продовжую не вірити, тому що росіянам починати війну з турками через Ідліб - це все одно, що вистрілити собі в ногу. Навіть не вистрілити, а заздалегідь підставити цю ногу під циркулярну пилку. Тому я вважаю, що Путін віддасть перевагу домовитися, а тих льотчиків, що розбомбили турецьку колону, завтра чекає звільнення заднім числом".
Український блогер Helgi Sharp: "Будь-яка війна - зло. Але коли агресору доводиться переорієнтувати значну частину військових і фінансових коштів на інші об'єкти, Україна виявляється одним з головних вигодоотримувачів від такого загострення.
Туреччина не є і ніколи не буде нашим стратегічним союзником (у неї інші інтереси), але в даному випадку вона не тільки змушує Кремль втягуватися в незаплановані військові дії, а й отримує шанси в тій чи іншій мірі підключити до цих дій Північноатлантичний альянс. Який може, наприклад, закрити небо над північною Сирією.
Таким чином, Києву слід розглядати ситуацію, що склалася виключно крізь призму вимотування агресора на фронтах, не пов'язаних з Україною. Ворог мого ворога - мій друг".
Відзначимо, що в ніч на 28 лютого Туреччина завдала удару по 1709 сирійських об'єктах.
Як відомо, удар сирійські війська завдали увечері 27 лютого.