RU  UA

Росія отримує озброєння від Лукашенка та готова пожертвувати "арміями" бойовиків ЛДНР

Окупанти зосередили свої сили на Донецькому напрямі, а саме – на захопленні Бахмута.

Про це в ефірі "Апостроф TV" заявив військовий експерт, експерт Defense Express, Іван Киричевський.

"Найгарячіші точки на фронті – потрібно розподілити. Найгарячіше для нас і для окупантів.

Для нас – схід України, особливо Бахмутський напрямок, який окупанти намагаються проломити за всяку ціну. Навіть створюється таке враження, що окупанти поставили своєю метою за будь-яку ціну взяти хоча б Бахмут, навіть тією ціною, що ті так звані 1 і 2 "армійські корпуси лднр" припинять своє існування", - зазначив він.

Киричевський зазначив, що для росіян найгарячішою точкою залишається південний плацдарм, де ЗСУ демонструють відмінні результати контрнаступальних дій.

"Там йде ізоляція театру бойових дій - знищення військових об'єктів. Тепер, спираючись на дані, які є у відкритих джерелах, оцінити військовий потенціал і сили окупантів і коли вони закінчаться досить складно.

Наприклад, учора Залужний зазначив, що інтенсивність обстрілів повернулася. А інші дані дозволяють робити висновки, що вагнерівці отримали підкріплення не підготовлене у бойовому, але зарядженому в ідеологічному плані і можуть використовуватися як таран наших позицій", - додав він.

Також експерт розповів, що Росія починає вигрібати склади ракетно-артилерійського озброєння у Білорусі.

"Очевидно, саме це їм допомогло наростити темпи обстрілів. Але на скільки їм це вистачить – невідомо. З одного боку, є інформація, що протягом минулого року росія виготовила 400 тисяч снарядів. І після першої хвилі ударів ЗСУ по ворожих складах інтенсивність обстрілів має З іншого боку, Лукашенко надто інтенсивно постачає росіянам боєприпаси і їм це вистачає для інтенсивності вогню на Бахмутському напрямку.

І стверджувати, що ці ресурси закінчаться за 2-3 тижні не варто. Адже на базах зберігання росіян можуть стояти 2 тис артсистем, то ніщо не заважає росіянам замінювати САУ стовбурів, що відстріляли ресурс в Україні, на збережені. Крім того, росіяни почали знімати зі зберігання артсистеми в Білорусі та відправляти їх на фронт. І це значно більше активізувало ситуацію, ніж те, що білоруси передали росіянам БМП чи БТР.

Щодо ефекту від ударів по складах у Криму, то він буде дещо відкладеним. Бо склади боєприпасів були накопичені так, щоб швидко звільнити вагони чи завантажити, щоби далеко не носити. Тобто ті снаряди, які були в Джанкої, потрібні були б на фронті росіянам за два тижні і мали відправитися на фронт. І якраз через цей час ми побачимо, наскільки суттєві втрати боєприпасів були у Джанкої ”, – зазначив Киричевський.

Нагадаємо, що 16 серпня під Джанкоєм в окупованому Криму пролунали вибухи на військовому складі.