У Єгипті археологічна група, яка проводила розкопки у стародавньому морському порту, натрапила на цікаву знахідку - статую Будди, датовану ІІ століттям нашої ери
Про це повідомляє Arkeonews.net.
Читайте також: У Туреччині археологи виявили унікальну римську мозаїку: артефактам близько 1,5 тисяч років, фото
Як пише видання, давньоєгипетський морський порт Береніка Троглодитика, ще відомий як Береніка, заснував Птолемей II Філадельф (285-246 до н. е.). Місто стало фактично ключовою торговою точкою, де продавали бойові слони та екзотичні товари, такі як перець, напівдорогоцінне каміння, тканини та слонові кістки. Там торгували з Індією, Шрі-Ланкою, Аравією та Верхнім Єгиптом упродовж римської епохи, між першим та другим століттями нашої ери.
Як розповіли археологи, йдеться про 71-сантиметрову статуетку, яка зображує одягненого Будду без кінцівок з правого боку та з німбом навколо голови, що є символом сонячних променів.
Вони припускають, що камінь статуї міг походити з регіону поблизу Стамбула, причому одна теорія припускає, що торгівці з Індії вирізьбили статую на місці та присвятили храму.
Голова американської археологічної групи, доктор Стівен Сідботам наголосив, що під час роботи в храмі виявили напис на хінді (санскрит), датований римським імператором Філіпом Арабським (244 – 249 рр. нашої ери).
Як заявила єгипетська влада, знахідка є свідченням про важливі торговельні зв’язки між Римською імперією та Індією.
"Єгипет був у центрі торгового шляху, що з’єднував Римську імперію з багатьма частинами стародавнього світу", - повідомив генеральний секретар Вищої ради старожитностей Мостафа Вазірі.
На тій локації археологічна місія працює з 1994 року.
Раніше "Апостроф" писав, що на північному сході Замбії археологам вдалося знайти зразки стародавніх колод віком у пів мільйона років.
- Вас також може зацікавити:
Міг боротися за Ганнібала чи Цезаря: археологи виявили останки бойового слона, фото
У Шотландії виявили середньовічний замок: на знахідку випадково натрапив фермер, фото
У Німеччині виявили руїни церкви Х століття: її архітектура унікальна для регіону, фото