RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

В Амазонії знайшли останки найбільшого у світі дельфіна, який жив 16 млн років тому: фото

Палеонтологи зі Швейцарського університету Цюріха в перуанській Амазонії виявили останки стародавнього дальнього родича рідкісного річкового дельфіна. Довжина ссавця сягала понад 3,3 метра.

Про це пише Daily Mail.

Скам'янілості дозволяють припустити, що знайдений Pebanista yacuruna мав поганий зір, видовжену морду та численні зуби, коли він борознив океани понад 16 мільйонів років тому.

Читайте: У Південній Америці виявили невідомий раніше вид карликових оленів: фото та відео

Команда назвала новий вигляд на честь міфічних людей, відомих як Такуруна, які, як то кажуть, жили в підводних містах навколо басейну Амазонки.

Дослідники вперше виявили череп дельфіна під час експедиції до Перу у 2018 році, коли побачили скам'янілість, що стирчала із набережної річки Напо.

Річкові дельфіни, вважається, залишили океани в обмін на прісноводні річки у пошуках джерел їжі. За словами дослідників, зміна клімату призвела до зникнення пебаніста, оскільки їхня їжа почала зникати.

Дослідники впевнені, що через маленькі очниці у дельфіна, який жив у дуже каламутній воді, був поганий зір. У пебаніста була подовжена морда та численні зуби, що вказувало на те, що дельфін харчувався рибою.

Спочатку дослідники були впевнені, що дельфін буде пов'язаний із сучасним дельфіном річки Амазонки, але натомість виявили, що підняті гребені на його голові, які допомагають з ехолокацією, роблять його схожим на південноазіатського річкового дельфіна.

Знаходити скам'янілості в Амазонці стає все важче, тому що палеонтологам доводиться чекати, поки в регіоні настане "посушливий сезон", коли рівень рік стане досить низьким, щоб оголити скам'янілі останки.

Збір скам'янілостей - це терміновий процес, тому що, якщо палеонтологи не витягнуть їх до закінчення посушливого сезону, річкові припливи, що піднімаються, можуть змити їх, і вони можуть бути втрачені назавжди.

Нагадаємо, раніше в Перу група археологів розкопала 73 цілих мумії з масками "фальшивих голів" із дерева чи кераміки.

  • Читайте також:

У Перу знайшли тисячолітні мумії чотирьох дітей: поховані у священному місці, фото

Перуанська "Крижана Діва": вчені відновили обличчя мумії, знайденої в Андах

Назвали на честь виконавця ролі Індіани Джонса: у Перу відкрили новий вид змій