Археологічні розкопки, які були проведені в некрополі бронзового віку в азербайджанському місті Нахічевань, засвідчили можливе існування амазонок – жінок-воїнів в давньогрецькій міфології.
Як повідомляє The Guardian, дослідники знайшли могили жінок, похованих зі зброєю. Йдеться про гострі наконечники стріл, бронзовий кинджал і булаву. Ці войовничі атрибути можуть буди доказами того, що міфічні амазонські жінки, які жили приблизно 4000 років тому, існували насправді!
Читайте також: У Болгарії знайшли залишки міста часів Давнього Риму: що відомо
Історикиня Бетані Хьюз зазначила, що деякі скелети свідчать про те, що жінки активно використовували лук і стріли. Вона пояснила, що їхні пальці мають характерні деформації, ймовірно, через тривале використання стріл, що свідчить про інтенсивну практику. За її спостереженнями, ці зміни в суглобах пальців не могли бути результатом виключно полювання.
Крім того, вона зазначила, що вивчення знайдених кісток показали чіткі ознаки того, що жінки тривалий час проводили в сідлі. Ймовірно саме через верхову їзду таз жінок виявився розширеним. Крім того, присутність сердоліку, напівдорогоцінного каменю, який зазвичай асоціюється з верховними жрицями або богинями, свідчить про високе становище жінок. Наконечники булав також вказували на статус жінок.
Ці докази стають ще більш значущими, якщо їх пов’язати з більш ранніми археологічними знахідками. Зокрема, у 2017 році вірменські археологи розкопали останки жінки, яка, ймовірно, загинула внаслідок бойових поранень – у її нозі застряг наконечник стріли. А ще раніше, на початку 1990-х років, поблизу казахстанського кордону були розкопані останки жінки, похованої з кинджалом.
Відкриття планується продемонструвати в майбутній серії Channel 4, запланованій на квітень, під назвою "Скарби світу Бетані Хьюз".
- Вас також може зацікавити: